Goście hoteli w Poznaniu dostają darmowe bilety do muzeów

Od soboty 22 maja w poznańskich hotelach zrzeszonych w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej goście otrzymują bezpłatne bilety do poznańskich muzeów, na początek do Bramy Poznania, potem do Muzeum Narodowego. To dodatkowa zachęta dla turystów, by spędzić czas w Poznaniu. Akcja potrwa dwa miesiące.

Fot. Wojciech Mania

Ostatnie luzowanie obostrzeń umożliwiło otwarcie hoteli, muzeów i wielu atrakcji turystycznych, jednak do powrotu turystyki ciągle długa droga. – Dlatego Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy ze zrzeszonymi w niej hotelami i najważniejszymi atrakcjami turystycznymi miasta zaproponowała akcję, które celem jest stworzenie dodatkowej zachęty do spędzenia czasu w Poznaniu i skorzystaniu z jego oferty– mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

Od 22 maja goście hotelowi otrzymają bezpłatne bilety do Bramy Poznania. To otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Za pomocą interakcji i multimediów przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia. Została wyróżniona w konkursie na najlepszy konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz zyskała tytuł jednego z 7 nowych Turystycznych Cudów Polski w konkursie „National Geographic”. W 2019 roku odwiedziło ją ponad 117 tys. osób. Oznacza to, ze jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Poznania.

Bilety do Bramy Poznania będą rozdawane gościom do 19 czerwca, później w ręce turystów trafią bilety do Muzeum Narodowego w Poznaniu. To jedna z ważniejszych kolekcji w kraju. Można w nim zobaczyć sztukę polską i europejską od starożytności po współczesność. Ciekawostką jest jedyny w kraju obraz Moneta „Plaża w Pourville”.

Bezpłatne bilety będą mogli otrzymać goście: Best Western Edison, City Solei, Don Prestige Residence, Hampton by Hilton Old Town, Altus, Kolegiacki, Vivaldi, HP Hotel Park, IBB Andersia, Ibis Centrum, Ibis Stare Miasto, Mercure Centrum, Moxy Airport, Novotel Centrum, Novotel Malta, Puro i Sheraton


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *