Hiszpania zaczyna przyjmować zaszczepionych turystów od 7 czerwca   KORONAWIRUS

Hiszpania otwiera się dla bezpiecznej turystyki międzynarodowej przyjmując wszystkich zaszczepionych turystów od 7 czerwca i przystępując do europejskiego systemu certyfikatów cyfrowych COVID-19 od 1 lipca. Turyści m.in. z Wlk. Brytanii, Izraela, Chin i Japonii mogą już przyjeżdżać bez żadnych kontroli.

Barcelona. Fot. Pixaby

Premier rządu Hiszpanii zapowiada, że od 7 czerwca wszystkie osoby posiadające pełne szczepienie jedną ze szczepionek zatwierdzonych przez EMA lub WHO będą mogły podróżować do Hiszpanii, niezależnie od kraju pochodzenia. Ponadto od 24 maja Hiszpania zezwala na wjazd bez żadnych wymagań zdrowotnych turystom z Wielkiej Brytanii, Izraela, Chin, Japonii, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii, Australii, Nowej Zelandii i Ruandy. Będą oni mogli podróżować do Hiszpanii bez konieczności przedstawiania negatywnego wyniku PCR lub dowodu szczepienia.

Hiszpania dołącza do cyfrowego certyfikatu COVID -19 od 1 lipca. Kod QR zawarty w tzw. Unijnym Certyfikacie Cyfrowym dostarczy informacji, czy podróżująca osoba jest zaszczepiona, przechorowała lub ma negatywny wynik PCR.

Od 7 czerwca obywatele UE, w tym Polski, z wykonanym pełnym harmonogramem szczepień na co najmniej 14 dni przed wylotem lub z zaświadczeniem przebycia choroby COVID-19, będą mogli wjechać do Hiszpanii bez konieczności wykonania testu PCR, nawet jeśli ich kraje czy regiony znajdują się w strefie zagrożenia epidemicznego (w skali kolorów mapy sygnalizacji świetlnej Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób są zaznaczone na pomarańczowo, czerwono lub ciemnoczerwono). Kiedy zacznie obowiązywać europejski certyfikat cyfrowy, czyli po 1 lipca, zaświadczenia te będą również akceptowane w formacie cyfrowym. Niezaszczepione osoby małoletnie mogą wjechać do Hiszpanii z negatywnym wynikiem testu PCR (dzieci poniżej 6 roku życia są z testu zwolnione).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Hiszpania zaczyna przyjmować zaszczepionych turystów od 7 czerwca

  1. Wygląda na to, że zaszczepienie stanie się i obowiązkowym obowiązkiem. Co prawda nie będzie obowiązku szczepienia, ale każdy pobyt poza miejscem zamieszkania, czyli pobyt w hotelu, w kurorcie, w apartamencie, będzie wymagał zaszczepienia się. To nie jest wcale takie złe. Trzeba zrobić wszystko, aby doprowadzić branże hotelową do stanu sprzed pandemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *