IGHP apeluje do rządu o określenie zasad działania hoteli od 6 czerwca   KORONAWIRUS

IGHP wystosowała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Gowina oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z apelem o pilne wydanie rozporządzenia umożliwiającego hotelom od 6 czerwca powrót do świadczenia usług w pełnym zakresie.

Ostatnie rozporządzenie dotyczące działalności hoteli ukazało się w Dzienniku Ustaw 5 maja, określając zasady funkcjonowanie hoteli od 8 maja, m.in. że mogą maksymalnie oferować 50 proc. pokoi do 5 czerwca. Jest już 31 maja, a 5 czerwca wypada w sobotę w środku długiego weekendu. „Brak informacji na temat całkowitego zniesienia obowiązujących jeszcze obostrzeń w zakresie liczby dostępnych dla gości pokoi, niektórych usług rekreacyjnych i możliwości organizowania imprez powoduje dużą niepewność” – pisze Izba. „Konieczność niezwłocznego podjęcia działania w tym zakresie wynika także z faktu, że wchodzimy w okres intensywnych rezerwacji pobytów wakacyjnych. Wydanie przez rząd postulowanych przez nas przepisów umożliwi polskim hotelom przyjmowanie w pełnym zakresie rezerwacji na lato. Brak takich decyzji spowoduje skierowanie znacznej części potencjalnych gości do hoteli krajów, które już zniosły ograniczenia w przekraczaniu granicy. Wpłynie to także na ograniczenie możliwości przyjmowania rezerwacji zagranicznych turystów planujących przyjazd do Polski. W konsekwencji może to spowodować decyzję dużej części turystów o spędzeniu urlopu letniego za granicą, co m.in. przełoży się na niższe wpływy z podatków do budżetu państwa”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *