Otwarty został Rezydent Sopot pod marką MGallery   OTWARCIA

Z początkiem czerwca ruszył po generalnym remoncie 5-gwiazdkowy hotel Rezydent w Sopocie z 63 pokojami pod accorowską marką MGallery. Nowy design, którego autorem jest pracownia Tremend, nawiązuje do nadmorskiego położenia i fal morskich z łagodnymi kształtami oraz odcieniami złota bursztynu, piasku i zieleni. To trzeci MGallery w Polsce po Krakowie i Wrocławiu.  

Rezydent Sopot MGallery, położony między dworcem PKP a deptakiem Bohaterów Monte Cassino, utrzymany jest w historycznym stylu określanym jako „sopocka secesja” z wieloma elementami eklektyzmu nawiązującymi do charakterystycznej architektury miejskich kamienic. Stanowi połączenie współczesnego designu z klasyczną architekturą i kameralną aranżacją wnętrz. - Doskonała kombinacja klasycznej elegancji z współczesnością i wysokim standardem hotelu Rezydent Sopot MGallery doskonale wkomponowuje się w butikowy i kameralny charakter marki - mówi Joanna Wolny, dyrektor hotelu Rezydent Sopot MGallery, wcześniej zastępca dyrektora Mercure Gdynia.

Rezydent MGallery oferuje m.in. 18 pokoi o standardzie Deluxe i Apartament Bałtycki. Ich wystrój to połączenie unikalnych mebli, miękkich tkanin oraz nowoczesnego wyposażenia. W hotelu znajduje się też restauracja Grino oferująca nowoczesną kuchnię z daniami serwowanymi na Lava Stone (patelniach z kamienną powłoką) oraz strefa wellness z ofertą zabiegów relaksacyjnych, pielęgnacyjnych i sauną.

Projekt nowych wnętrz powierzono warszawskiej pracowni Tremend.  – Największym wyzwaniem było wpisanie się w zastaną, bardzo charakterystyczną, bogato zdobioną architekturę budynku. Kontrast pomiędzy mocno historyzującą formą istniejącą, a nowoczesnym wyposażeniem i elementami sztuki, został wykorzystany jako atut i główna myśl przewodnia wnętrza – mówi Łukasz Zalewski, project manager Tremend.  – Doprowadzenie istniejącego układu funkcjonalnego do zgodności ze standardami sieci Accor, wymusiło kreatywne podejście do wykorzystywania przestrzeni oraz mebli w sposób wielofunkcyjny. Staraliśmy się podejść do modernizacji w stylu eco wykorzystując niektóre meble i elementy zastane i nadając im nowy wygląd. Dzięki kolorystyce nawiązującej do nadmorskiej roślinności, udało się w nienachalny sposób nawiązać do morskości Sopotu. Powstało wnętrze artystyczne i eleganckie, a zarazem przytulne.

Rezydent otwarty został w 2001 r. w miejscu rozebranego hotelu Dworcowego. Umowa na wprowadzenie hotelu, którym wcześniej zarządzała sieć Radisson Hotel Group, pod markę MGallery podpisana została z Accorem pod koniec 2019 r. W listopadzie ub.r. hotel został całkowicie wyłączony z działalności operacyjnej, aby przeprowadzić w generalny remont. Jego właścicielem jest spółka Rezydent, do której należą też m.in. hotel Radisson Blu w Gdańsku i Krzywy Domek w Sopocie.

MGallery Hotel Collection to stworzony przez Accor w 2008 r. soft brand (początkowo jako MGallery by Sofitel), skupiający hotele butikowe pod hasłem "nowe oblicze nowoczesnego luksusu". W hotelach tej marki kultura i historia mają przenikać się z nowoczesnym designem i sztuką współczesną inspirowaną każdą z lokalizacji. Obecnie działa ok. 100 hoteli MGallery, m.in. Bachleda Luxury w Krakowie i The Bridge we Wrocławiu).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *