Kołobrzeski hotel Sand pod szyldem Royal Tulip   OTWARCIA

We wtorek 8 czerwca pierwszych gości przyjąć ma należący do Zdrojowej Invest, 5-gwiazdkowy hotel Royal Tulip Sand, pierwszy w Polsce nadmorski kurort, który będzie działać pod tą marką.

Otwarty w 2009 roku Sand z blisko 150 pokojami był pierwszym hotelem Zdrojowej Invest i jednym z pierwszych hoteli w Polsce, w których pokoje sprzedawane były indywidualnym inwestorom w systemie condo.

Proces remontu obiektu, wprowadzenia pod nową markę i podwyższenia kategoryzacji z 4 do 5 gwiazdek, jest efektem umowy franczyzowej podpisanej pomiędzy Zdrojową, a LHG jeszcze w 2019 roku, obejmującej zmianę marki zarówno tego kołobrzeskiego obiektu, jak i 61 pokojowego Cristal Resort w Szklarskiej Porębie. Oba obiekty miały zadebiutować jako Royal Tulip'y jeszcze w 2020 roku, ale pandemia przesunęła te plany.

Rozpoczęty z końcem 2020 roku proces dostosowania hotelu Sand do standardów Royal Tulip objął remont pokoi (i zmniejszenie ich liczby do 114), apartamentów, a także strefy spa, restauracji i przestrzeni publicznych budynku.

– Cieszymy się, że możemy otworzyć hotel marki Royal Tulip w Europie, a zarazem kolejny hotel w Polsce, która od wielu lat jest dla nas ważnym rynkiem – powiedział Andreas Tscherning, COO International Hotels, Louvre Hotels Group.

Jak mówił w listopadzie 2019 roku podczas konferencji prasowej związanej z ogłoszeniem nowych projektów Jan Wróblewski, współtwórca Zdrojowej –Decyzja o umowie pokierowana była umacnianiem Zdrojowej na polskim rynku hotelarskim oraz odpowiedzią na jego wyzwania, w tym przede wszystkim zwiększającą się lokalną konkurencją. To kolejny krok realizujący strategię rozwojową naszej grupy i kontynuacja po umowie z Hilton Hotels i Radisson Hotels współpracy z najważniejszymi międzynarodowymi sieciami hotelarskimi, niezależnie od własnych marek hoteli, które odnoszą samodzielnie sukces rynkowy. Za sprawą podpisania umowy z Louvre Hotels, która wraz z Radisson Hotels należy do Jin Jiang, stajemy się niejako największym partnerem turystycznym Chin w Polsce.

Zdrojowa Invest to twórca i lider rynku condo hoteli w Polsce. W swoim portfolio ma kilkanaście obiektów, w tym Baltic Park Molo & Fort w Świnoujściu, największy kompleks apartamentowo-hotelowy na Wybrzeżu obejmujący Radisson Blu Resort oraz Hilton Resort & Spa. Jeszcze w te wakacje sieć powiększyć ma się także o hotel Radisson Resort Kołobrzeg.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *