We Wrocławiu powstanie hotel Mövenpick

Grupa Accor podpisała ze spółką Rafin umowę franczyzy na 180-pokojowy hotel Mövenpick Wrocław, funkcjonujący wcześniej jako hotel Grand. Obiekt naprzeciwko Dworca Głównego przechodzi obecnie przebudowę, której koszt szacowany jest na 60 mln zł. Ponownie otwarty ma zostać na początku 2023 r.



To czwarty, po Mövenpick Kołobrzeg, Zakopane i Poznań, obiekt szwajcarskiej 5-gwiazdkowej marki z portfolio Accor zaplanowany w Polsce. – Jest to dowodem na to, że marka cieszy się renomą i zaufaniem wśród inwestorów. Jesteśmy pewni, że Mövenpick Wrocław, jako architektoniczna wizytówka miasta, zaoferuje gościom zupełnie nową jakość wypoczynku w segmencie premium. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z faktu, że tak doświadczony właściciel hoteli we Wrocławiu, jakim jest spółka Rafin, wybrał właśnie sieć Accor do współpracy przy tym znaczącym projekcie – podkreśla Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Spółka Rafin, oprócz Grandu, jest właścicielem czterech obiektów hotelowych we Wrocławiu zlokalizowanych w budynkach historycznych: Polonia, Piast i Europejski (wszystkie przy ul. Piłsudskiego, przy której powstaje też Mövenpick; kupiła je w latach 90. w trakcie prywatyzacji spółki Odra Tourist) oraz Lothus. Przeprowadziła już generalne remonty Polonii i Piasta. – Wrocławski hotel Grand to obiekt ważny dla miasta, dlatego zależało nam na współpracy z marką, która z jednej strony będzie podkreślać architektoniczną wartość i historyczne dziedzictwo hotelu Grand, a z drugiej wprowadzi gości w świat nowoczesnego luksusu i wyjątkowych doświadczeń z pobytu w hotelu.

Mövenpick doskonale odpowiada na te potrzeby i jednocześnie staje się częścią wieloletniego projektu tak znaczącej dla wrocławian historycznej rewitalizacji okolic nowego Dworca Głównego. Jesteśmy dumni, że wspólnie tworzymy nową wizytówkę stolicy Dolnego Śląska, która witać będzie wszystkich turystów odwiedzających Wrocław – mówi Paweł Rojek, prezes zarządu spółki Rafin. Hotel powstał w 1903 r. jako Hotel du Nord (Północny). W okresie PRL należał do najlepszych w mieście. Został zamknięty pod koniec lat 90. i od tego czasu stał pusty. W 2017 r. zaczęła się jego przebudowa, która objęła wyburzenie całości wnętrz i pozostawienie jedynie murów. W nowym hotelu znajdą się też 24 apartamenty przy bocznej ul. Gwarnej, podziemny parking, 270 m kw. powierzchni konferencyjnej, a na dachu skybar. Projekt przebudowy hotelu, który działał do końca lat 90., jest dziełem wrocławskiej pracowni Greg Architekci, a zarządzać obiektem będzie spółka Cohm, należącą do grupy kapitałowej inwestora, która zarządza też pozostałymi hotelami Rafinu. Razem z Mövenpick w grupie będzie 575 pokoi. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *