Ireneusz Węgłowski przewodniczącym Rady POT

Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Ireneusz Węgłowski został wybrany na przewodniczącego Rady Polskiej Organizacji Turystycznej na trzyletnią kadencję. Zastępcą przewodniczącego została Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora wydziału ds. turystyki Urzędu Miasta Krakowa. W kwietniu prezes IGHP został powołany przez wicepremiera Jarosława Gowina do Rady POT jako jedyny reprezentant branży hotelarskiej.


W połowie maja rada wybrała spośród siebie przewodniczącego. Ireneusz Węgłowski uzyskał 15 głosów przy dwóch wstrzymujących się. – Powołanie na przewodniczącego Rady POT jest dla mnie dużym zaszczytem. Wierzę, że wiedza i doświadczenie 18-osobowej rady będzie realnym wsparciem dla zarządu Polskiej Organizacji Turystycznej. To szczególnie istotne, bo znajdujemy się w bezprecedensowym momencie, w czasie pandemii, i czeka nas wiele wyzwań związanych z odbudową branży turystycznej i odpowiednim przygotowaniem sektora na czas postcovidowy. Ze swojej strony pragnę zapewnić, że nadrzędnym celem wszelkich działań rady będzie dbanie o rozwój polskiej turystyki, której poświęciłem całe zawodowe życie – mówi Ireneusz Węgłowski.

W skład rady wchodzą przedstawiciele administracji rządowej, m.in. z Andrzejem Gut-Mostowym, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, przedstawiciele jednostek lub ogólnopolskich reprezentacji samorządu terytorialnego, m.in. burmistrzowie Żywca i Ustronia, wójt gminy Gródek nad Dunajcem, Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, i Katarzyna Gądek, oraz przedstawiciele samorządu gospodarczego i zawodowego, wśród których poza prezesem IGHP znaleźli się m.in. Paula Fanderowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, Łukasz Adamowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, i Sebastian Nasiłowski, członek prezydium i skarbnik Polskiej Izby

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *