Wojciech Budzowski odchodzi z Nosalowego Parku. Nowym dyrektorem Katarzyna Chmiel

Wojciech Budzowski, dyrektor generalny grupy Hotele Nosalowy w Zakopanem, został prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń, spółki zarządzającej m.in. obiektami medycznymi i sanatoryjnymi. Zastąpiła go Katarzyna Chmiel, dotychczasowa dyrektor sprzedaży Nosalowego Parku.

Katarzyna Chmiel – Hotelarz Roku 2019 w kategorii Dyrektor Sprzedaży i Marketingu – karierę w turystyce rozpoczęła podczas studiów na AGH jako przewodnik turystyczny i miejski po Krakowie. W 2007 r. trafiła do hotelu Chopin sieci Vienna International w Krakowie, gdzie zajmowała się rynkiem korporacyjnym i konferencyjnym, a następnie została kierownikiem sprzedaży w hotelach Andel’s i Chopin.

W 2012 r. objęła stanowisko dyrektora regionalnego sprzedaży wprowadzanego na rynek hotelu Arłamów, gdzie Wojciech Budzowski pełnił funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu oraz członka zarządu. W 2015 r. Wojciech Budzowski został dyrektorem generalnym kompleksu Nosalowy Park, a Katarzyna Chmiel dyrektorem sprzedaży i marketingu. Wojciech Budzowski – Hotelarz Roku 2017 w kategorii Dyrektor Hotelu Niezależnego – z branżą hotelarską związany jest od blisko 20 lat. Zaczynał w działach recepcji krakowskich hoteli Cracovia, Radisson i Sympozjum, gdzie został kierownikiem. Przez sześć lat był związany z Grupą Kapitałową Salwator – która wprowadzała na rynek condohotelową sieć Hotele System – jako kierownik działu rezerwacji, dyrektor sprzedaży i marketingu, dyrektor operacyjny. Był członkiem zarządu spółki Choice Hotels Poland, gdy obiekty Hotel System miały działać pod markami tej sieci.

Przez dwa lata był dyrektorem 5-gwiazdkowego hotelu Havet w Dźwirzynie (przez chwilę działającego pod marką Choice jako Clairon Hotel Grand Baltic). W 2012 r. trafił do hotelu Arłamów jako członek zarządu i dyrektor sprzedaży, a w 2015 r. do kompleksu Nosalowy Dwór jako dyrektor sprzedaży. Po kilku miesiącach został dyrektorem generalnym. – Dziękuję Wojciechowi za prawie sześć lat spędzone w Zakopanem, kiedy to odegrał bardzo ważną rolę w działalności Hoteli Nosalowy i przyczynił się do rozwoju marki, ze szczególnym naciskiem na sektor MICE.

Wraz z całym zespołem życzymy mu powodzenia na nowej drodze rozwoju zawodowego – mówi Wiktor Wróbel, prezes zarządu spółki Nosalowy Dwór. – Jednocześnie ogromnie cieszę się z możliwości awansu Katarzyny Chmiel, która była od lat jedną z kluczowych i najbardziej dla mnie zaufanych osób w firmie. Pani Katarzyna jest doskonałym kandydatem na to stanowisko – jej doświadczenie sprzedażowe, dbałość o szczegóły oraz relacje z kontrahentami i pracownikami będą dla firmy ogromnym atutem. Do Uzdrowiska Ustroń należą m.in. najbardziej rozpoznawalne sanatorium (i szpital uzdrowiskowy) w tej miejscowości – Równica oraz 3-gwiazdkowy hotel Wilga. Właścicielem jest Grupa American Heart of Poland – sieć klinik kardiologicznych. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *