Gość familijny, pakiety pobytowe, szybkie myślenie poza schematami – nowa rzeczywistość

Tomasz Schweda, dyrektor generalny Mercure Kraków Stare Miasto Zaraz po zakończeniu pierwszej fali pandemii, jeszcze w maju 2020 r. przeanalizowaliśmy bieżącą sytuację pod kątem segmentów rynkowych i wyselekcjonowaliśmy te, które najlepiej rokują w nadchodzącym czasie. Dla każdego z nich stworzyliśmy oddzielny plan działania, uwzględniając elementy marketingu-mix. Przeanalizowaliśmy także dostępne zasoby i zastanowiliśmy się, jak możemy je zagospodarować w tym specyficznym okresie.Szczególnie w weekendy i dni wolne hotel, który wybierany był głównie przez gości biznesowych i zagranicznych, stał się hotelem na pobyty rodzinne. W związku z tą zmianą wprowadziliśmy nowe atrakcje kierowane do najmłodszych gości, takie jak m.in. smocze animacje, czyli ciepłe gofry serwowane podczas śniadań przez kelnera w stroju smoka wawelskiego, bajkowe kino, czyli projekcje bajek i filmów dla dzieci, drobne upominki, łamigłówki etc. Obecnie z myślą o nadchodzących wakacjach stworzyliśmy „ekosystem” złożony z partnerów zewnętrznych oferujących paletę usług spędzania czasu wolnego i rekreacji dla rodzin, takich jak m.in. park wodny, park rozrywki, sala zabaw czy miejsca aktywności sportowej.

Nasi goście otrzymują więc propozycje na różnorodne spędzanie czasu w Krakowie w formie autorskiej mapy atrakcji. W wyselekcjo [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *