Hotele do 75 proc. dostępności pokoi przez wakacje   KORONAWIRUS

Nie będzie pełnego uwolnienia obłożenia hoteli w okresie wakacyjnym, limit dostępności hotelowych pokoi od 26 czerwca zostanie podniesiony z 50 do 75 proc. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione oraz zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do 12. roku życia.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że limit zajętości 75 proc. pokoi, plus osoby zaszczepione, będzie oznaczał, że "de facto będzie możliwość zajęcia całej bazy łóżkowej."

-Poziom liberalizacji obostrzeń jest wysoki w Polsce na tle Europy. W niektórych krajach ciągle trzeba nosić maseczki na ulicach i obowiązuje godzina policyjna - powiedział minister zdrowia.

Od 26 czerwca więcej osób będzie mogło także wejść do restauracji, kina czy do teatru. Zajętych będzie mogło być 75 proc. miejsc/stolików. Otwarte zostaną także dyskoteki do 150 osób.

Podwyższony zostanie także limit osób na konferencjach i targach z dotychczasowej 1 os./15 m2 na 1 os./ 10 m2.

Niedzielski potwierdził podczas konferencji także, że do limitów nie będą się wliczać tylko zaszczepieni, liberalizacja przepisów nie dotyczy ozdrowieńców.

Minister zapowiedział także, że "dziś udostępniamy w sklepie google aplikację do odczytywania kodów QR dot. certyfikatów szczepień". Za jej pomocą można będzie weryfikować czy dana osoba faktycznie jest w pełni zaszczepiona.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *