Rozporządzenie regulujące działalność hoteli od 26 czerwca   KORONAWIRUS

W "Dzienniku Ustaw" ukazało się rozporządzenie określające zasady na jakich swoją działalność będą mogły prowadzić m.in. hotele w okresie 26 czerwca - 31 sierpnia tego roku. Obyło się bez niespodzianek, pokrywa się ono z informacjami ogłoszonymi przez premiera podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Z rozporządzenia wynika, że hotele obowiązywał będzie limit udostępnienia gościom nie więcej niż 75 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie. Do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione oraz zorganizowane grupy dzieci poniżej 12. roku życia.

Restauracje mogą działać „pod warunkiem, że klienci będą zajmowali nie więcej niż 75% liczby miejsc w ogródku gastronomicznym, lokalu lub wydzielonej strefie gastronomicznej i odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika”.

Ustawodawca zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zdecydował się także na poluzowanie obostrzeń dot. konferencji, targów, dyskotek, miejsc zabaw dla dzieci, wesołych miasteczek i wydarzeń sportowych i koncertów.

Pełną treść rozporządzenia pobrać można TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *