PHH wspiera Instytut Matki i Dziecka – ruszyła internetowa aukcja obrazów pacjentów

11 obrazów pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie trafiło na charytatywną aukcję na rzecz wsparcia podopiecznych IMiD. Uroczyste otwarcie licytacji nastąpiło 23 czerwca, w Dzień Ojca, a dokonał jej Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, który od początku pandemii wspiera pacjentów Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży IMiD. Obrazy będzie można licytować przez 30 dni na platformie Allegro Charytatywni. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na Fundację IMiD.

„Tegoroczny Dzień Ojca połączony z internetową aukcją obrazów namalowanych przez małych pacjentów Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka to wyjątkowe święto całego środowiska związanego z Instytutem. Pragnę złożyć podziękowania lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom medycznym związanym z Instytutem Matki i Dziecka. Słowa wdzięczności i uznania przekazuję także Polskiemu Holdingowi Hotelowemu, który jako pierwszy w Polsce udostępnił swoje obiekty pro bono w czasie pandemii, wspierając medyków i pacjentów” – można przeczytać w liście nadesłanym z okazji tego wydarzenia przez prezesa rady ministrów, Mateusza Morawieckiego.

W Dniu Ojca Instytut Matki i Dziecka zaakcentował rolę taty, zmieniając tego dnia swój logotyp. Przy tej okazji, pacjenci oraz Zespół Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży IMiD podziękowali PHH, za pomoc jaką Holding oferuje podopiecznym Instytutu od kwietnia ubiegłego roku. Od tego czasu pracownicy PHH wspierają podopiecznych Instytutu Matki i Dziecka, zapewniając pacjentom onkologicznym i ich opiekunom bezpłatny pobyt w hotelu Renaissance Warsaw Airport, gdzie mogą oczekiwać na wyniki testu SARS-CoV-2 przed kontynuacją leczenia w instytucie.

–Jest to dla nas wyjątkowa okazja, aby podziękować panu Gheorghe Marianowi Cristescu, który jako pierwszy hotelarz w Polsce udostępnił swoje placówki pro bono dla medyków i pacjentów w czasie pandemii. Aby otrzymać leczenie, pacjent nie może być zakażony koronawirusem, dlatego stosujemy się do procedury – test – hotel – terapia. Udostępnienie pokoi przez Polski Holding Hotelowy to ogromne wsparcie dla Instytutu Matki i Dziecka. Bez takiego wsparcia w obecnej sytuacji, zapewnienie bezpieczeństwa naszym pacjentom i uchronienie ich przed zakażeniem Covid-19, wydaje się praktycznie niemożliwe – podkreślił  dr n. med. Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.

Do tej pory w hotelu Renaissance gościło już ponad 1200 pacjentów wraz z opiekunami, którym hotel udzielił nieodpłatnie ponad 3160 noclegów. Od początku pandemii, pracownicy Polskiego Holdingu Hotelowego zaangażowali się w szereg działań mających na calu walkę w koronawirusema, a jednym z nich było ugoszczenie pacjentów IMiD w naszym pięciogwiazdkowym hotelu Renaissance Warsaw Airport. Sam jestem ojcem dwóch córek i wiem że dla każdego rodzica zdrowie i życie dziecka jest najważniejsze. Dlatego też niezwykle ważne dla mnie jest to, że chociaż w ten sposób możemy wspierać pacjentów onkologicznych z Instytutu Matki i Dziecka wraz z ich opiekunami, stwarzając im bezpieczne warunki do oczekiwania na wyniki badań podkreślił Gheorghe Marian Cristescu.

Podczas spotkania prezes PHH dokonał oficjalnej inauguracji aukcji 10 obrazów namalowanych przez pacjentów z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży IMiD. Jeden z obrazów został namalowany wspólnie przez pacjentów onkologicznych, prezesa PHH, dyrektor Renaissance Warsaw Airport Hotel Adrianę Biernatowicz-Jadczak, dyrektora IMiD Tomasza Maciejewskiego, kierownik Kliniki Onkologii IMiD prof. Annę Raciborską oraz prezes Fundacji IMiD Dorotę Kleszczewską, trafiając tym samym na aukcję jako 11 dzieło.

Obrazy do momentu zakończenia licytacji wystawione będą we wnętrzach Renaissance Warsaw Airport Hotel. Obrazy będzie można licytować przez 30 dni na platformie Allegro Charytatywni, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie Kliniki Onkologii IMiD.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *