Wiceminister finansów: Jesienią możliwe ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne   KORONAWIRUS

Zdaniem wiceministra finansów Piotra Patkowskiego jesienny lockdown jest realnym scenariuszem. Wynika to z odpowiedzi polityka na senacki projekt ustawy dotyczący rozszerzenia bonu turystycznego dla emerytów i rencistów.

Senacki projekt zakładał rozszerzenie grupy beneficjentów bonu o seniorów, którzy mogliby korzystać ze świadczenia od 1 września br. do 31 marca 2022 r. Jednak zdaniem rządu termin na realizację bonu może okazać się niemożliwy do realizacji z uwagi na możliwe obostrzenia.

-Nie bez znaczenia pozostaje również stwierdzenie projektodawcy, że liczba beneficjentów w grupie emerytów i rencistów będzie uzależniona od sytuacji pandemicznej w Polsce, wywołanej COVID-19, w okresie od dnia 1 września 2021 r. do dnia 31 marca 2022 r. pisze polityk.
-Wątpliwości budzi więc zasadność rozszerzenia zakresu beneficjentów Polskiego Bonu Turystycznego o grupę emerytów i rencistów, w sytuacji gdy niepewne jest zainteresowanie świadczeniem przez tę grupę w okresie od dnia 1 września 2021 r. do dnia 31 marca 2022 r., gdyż zainteresowanie to będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej, która w okresie jesienno-zimowym może ulec zmianie. W efekcie skorzystanie z Polskiego Bonu
Turystycznego przez grupę emerytów i rencistów może być niemożliwe, z uwagi na istniejące ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne - dodaje.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *