760 mln zł płatności Bonem Turystycznym   KORONAWIRUS

Turyści dokonali już przeszło 1,1 mln płatności Bonami Turystycznymi na łączną kwotę 760 mln zł. W systemie aktywowano także prawie 2,2 mln bonów o łącznej wartości 1,9 mld zł - podał ZUS.

Polski Bon Turystyczny to narzędzie o łącznej wartości 4 mld zł wprowadzone w ubiegłym roku, którego celem jest z jednej strony wsparcie finansowe polskich rodzin, z drugiej pomoc osłabionej branży turystycznej.

Bon jest ważny do końca marca 2022 r. i opłacać można nim usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon w wysokości 500 zł przyznawany jest na każde dziecko które spełnia warunki otrzymywania wsparcia w ramach programu "Rodzina 500+". W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest wyższe i wynosi 1 tys. zł.

Aby dodatkowo zachęcić rodziny do wykorzystania świadczenia, Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła nowy numer telefonu pod którym zainteresowani mogą otrzymać kompletną informację jak wykorzystać bon. Infolinia pod numerem 800 702 270 jest czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *