Arche kupuje działkę w Konstancinie i planuje luksusowy hotel

Grupa Arche podpisała umowę przedwstępną na zakup 56 hektarów gruntu wraz z zabudowaniami po starej papierni w Konstancinie-Jeziornie za 13 mln euro.

Planuje tam osiedle mieszkaniowe i luksusowy hotel. Fabryka papieru działała w tym miejscu od końca XVIII wieku do 2012 r., gdy ówczesny właściciel, fiński koncern Metsa Tissue, zamknął ją i przeniósł produkcję na Śląsk. W 2015 r. fabrykę wystawiono na sprzedaż, pierwotnie za 110 mln zł. Ostatecznie cena spadła do 13 mln euro, czyli ok. 60 mln zł. – Jesteśmy w trakcie zakupu terenów dawnej papierni w Konstancinie­Jeziornie. Jest za wcześnie, by mówić o naszych planach. Ale to grunt z ogromnym potencjałem, przymierzamy tutaj takie miasto w mie- ście – powiedział warszawskiej „Gazecie Wyborczej” Władysław Grochowski, prezes Arche. Arche zadeklarowało kompleksowy remont zabytkowych budynków, a w jednym z nich otwarcie luksusowego hotelu (– To będzie pierwsza liga światowa – zapowiada prezes Grochowski). Chce też wybudować osiedle na ok. 10 tys. mieszkańców, co budzi w kontrowersje w obecnie ok. 20­tysięcznym Konstancinie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *