W Solcu powstać ma hotel z ok. 120 pokojami

Czesław Sztuk, właściciel Uzdrowiska Solec-Zdrój, planuje jego rozbudowę o hotel z 235 miejscami. Koszt inwestycji szacowany jest na 81 mln zł, a nowy obiekt otwarty ma zostać w 2023 r.

Obecnie Uzdrowisko Solec­Zdrój, kupione przez Czesława Sztuka w 2011 r. od spadkobierców założycieli, oferuje ok. 200 miejsc w sanatoriach Świt i Jasna, willach Irena i Prus oraz apartamentach Pod Magnolią i Pod Różą. Nowy właściciel wyremontował je i zainwestował w przywró- cenie uzdrowisku dawnej świetności, odnawiając też klasycystyczne Łazienki i Park Zdrojowy, na którego terenie znajdują się wszystkie obiekty. – Uzdrowisko cieszy się ogromną popularnością, brakuje nam łóżek. Kuracjusze przyjeżdżają, dopytują się, jest zapotrzebowanie na miejsca, dlatego chcemy rozwijać działalność – tłumaczył w rozmowie z lokalnym serwisem echodnia.eu. Ogłoszony został już przetarg na generalnego wykonawcę, który wybudować ma hotel do końca 2023 r. Czesław Sztuk jest lokalnym biznesmenem, właścicielem Zakładu Robót Inżynieryjno­ ­Transportowych Wod­Gaz w Solcu­Zdroju oraz Gospodarstwa Rybackiego Wójcza w sąsiedniej gminie Pacanów

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *