Grupa FB Antczak inwestorem Crowne Plaza w Kołobrzegu   INWESTYCJE

Grupa FB Antczak przejęła pakiet kontrolny spółki Baltic Wave i została wiodącym inwestorem oraz generalnym wykonawcą 5-gwiazdkowego hotelu powstającego w Kołobrzegu pod marką Crowne Plaza sieci IHG. 468 apartamentów sprzedawane jest w systemie condo, a samo finansowanie transakcji zostało pozyskane poprzez emisję obligacji.

Grupa FB Antczak jest m.in. inwestorem kompleksu Calisia One w Kaliszu z hotelem Hampton by Hilton, podpisała umowy na otwarcie kolejnego Hamptona w Zielonej Górze oraz Holiday Inn Express przy lotnisku w Gdańsku. W lipcu pakiet kontrolny spółki Baltic Wave, odpowiadającej za realizację inwestycji, został przejęty przez spółkę MA Investment, której prezesem jest Marcin Antczak. Finansowanie transakcji zostało pozyskane poprzez emisję obligacji we współpracy z firmą doradczą Upper Finance Investment. Dalsze prace budowlane będą prowadzone przez FB Antczak.

– Bardzo się cieszę, że Grupa FB Antczak dołącza, jako wiodący inwestor i generalny wykonawca, do jednego z najciekawszych i najbardziej prestiżowych projektów na polskim rynku hotelowym. Baltic Wave to połączenie wspaniałej lokalizacji w letniej stolicy Polski z nowoczesną architekturą, szeroką infrastrukturą i najwyższą jakością wykonania. W oparciu o nasze 40-letnie doświadczenie i unikatowe know-how zapewnimy sprawną realizację tej niezwykle złożonej inwestycji. Zadbamy także o bogatą ofertę dla najbardziej wymagających klientów, zgodnie ze standardem międzynarodowej sieci Crowne Plaza – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Crowne Plaza Baltic Wave powstaje 200 m od plaży w dzielnicy uzdrowiskowej. Docelowo budynek będzie mieć 14 kondygnacji, osiągając blisko 50 m wysokości, z apartamentami o powierzchni od 29 do 130 m kw. i balkonami lub tarasami do 80 m kw. Goście Baltic Wave będą mogli korzystać m.in. ze strefy SPA & wellness, basenu infinity edge z panoramicznym z widokiem na morze, przestrzeni konferencyjnej dla 500 osób oraz restauracji i kawiarni.

 Za sprzedaż apartamentów i marketing całej inwestycji odpowiada firma Vacation Investments. – Cieszę się, że spółka Baltic Wave pozyskała tak silnego partnera. To doskonała wiadomość, zarówno dla właścicieli lokali, naszych nowych klientów, jak i przyszłych gości hotelu – komentuje Adrian Kornas, prezes zarządu Vacation Investments. - Współpraca z silną i rozpoznawalną na polskim rynku marką, która wesprze projekt także od strony budowlanej, to potwierdzenie zachowania najwyższych standardów przy realizacji inwestycji Baltic Wave.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *