Umorzone subwencje z Tarcz 1.0 i 2.0 bez podatku PIT i CIT   KORONAWIRUS

Minister finansów, Tadeusz Kościński, podpisał rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku PIT i CIT od dochodów z umorzonych subwencji PFR. Zaniechanie poboru podatku będzie miało zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych przez beneficjentów wsparcia począwszy od 1 czerwca 2021 r. do 31 grudnia 2022 r.

Adresatami tego rozwiązania są beneficjenci wsparcia w ramach Tarczy 1.0 oraz Tarczy 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju, dla których wartość umorzonych zobowiązań z tytułu subwencji stanowi co do zasady przychód podatkowy. Wydatki pokryte środkami z subwencji podlegać mogą zaliczeniu do podatkowych kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych także w okoliczności zaniechania poboru podatku od dochodów z umorzonej subwencji. „Dochodem lub przychodem wskazanym w rozporządzeniu jest kwota umorzonej subwencji finansowej. To bardzo dobra informacja dla przedsiębiorców” – powiedział w rozmowie z „Pulsem Biznesu” Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy, ekspert Konfederacji Lewiatan.

To kolejna, obok Tarcz PFR i Tarcz branżowych forma pomocy dla przedsiębiorców, których dotknął koronawirusowy kryzys.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *