Hotel Professionals Management Group doradcą inwestora przy Mercure Szczyrk   INWESTYCJE

Spółka Hotel Professionals Management Group została wybrana na doradcę operacyjnego w zakresie projektowania i budowy powstającego w Beskidzie Śląskim hotelu Mercure Szczyrk Resort.

Umowa zawarta ze spółką Beskid Resort Properties, będącą inwestorem i właścicielem obiektu obejmuje szeroki wachlarz usług doradczych w zakresie projektowania i budowy obiektu, w tym bieżące konsultowanie koncepcji gastronomicznych i planów architektonicznych w celu ich optymalizacji operacyjnej, spełnienia standardów sieci i oczekiwań przyszłych gości hotelu.

 – Po udanej współpracy z zespołem Hotel Professionals, która wspierała nas w procesie pozyskania marki dla naszego obiektu, kontynuacja współpracy z jej siostrzaną spółką HPMG wydawała się naturalnym krokiem ku realizacji hotelu na miarę naszych marzeń – mówi Karol Prozner, prezes zarządu Beskid Resort Properties. – Już na etapie rodzenia się pomysłu o tej inwestycji naszym nadrzędnym celem było stworzenie jakościowego i przemyślanego produktu, który wyróżniał się będzie nie tylko na tle lokalnego rynku, ale i w skali całego kraju. Niezwykłe położenie obiektu, w połączeniu z jego historią dawały nam solidne podstawy do wiary w sukces inwestycji, a przyjęcie międzynarodowej marki sieci Accor i stała współpraca z ekspertami takimi jak zespół Hotel Professionals utwierdza nas w tym przekonaniu.

Mercure Szczyrk Resort powstaje w ramach modernizacji oraz przebudowy dawnego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Orle Gniazdo. Hotel w formule condo zaoferuje 447 przestronnych pokoi, z których większość będzie miała południową ekspozycję i widok na panoramę gór Beskidu Śląskiego. Do dyspozycji gości będą dwie restauracje oraz trzy bary. W obiekcie pojawi się również centrum fitness oraz rozbudowany park wodny z wieloma atrakcjami. Dla gości biznesowych hotel udostępni centrum bankietowo-konferencyjne.

– Mercure Szczyrk Resort to wspaniały produkt z bogatą historią i w wyjątkowej lokalizacji. Ośrodek Orle Gniazdo po modernizacji i przebudowie, a także dzięki przyjęciu marki Mercure z grupy Accor z pewnością będzie najnowocześniejszym, całorocznym kompleksem wypoczynkowym z wielofunkcyjną strefą kongresową i eventową w tym urokliwym regionie Polski – komentuje Guy Simmons, partner i wiceprezes Hotel Professionals Management Group.  

Jak stwierdza Katarzyna Romanowska, partner i dyrektor ds. hoteli w HPMG, „pandemia koronawirusa nakreśliła nowe trendy na lokalnych i globalnych rynkach hotelowych,  kierując zainteresowanie inwestorów i turystów w stronę natury i przestrzeni”. – Tradycyjne miejscowości wypoczynkowe wchodzą w erę renesansu, przeżywając prawdziwe oblężenie. Poszerzenie oferty noclegowej o nowe markowe produkty takie jak Mercure Resort Szczyrk umocni ten trend, przyciągając gości poszukujących odpoczynku i relaksu w wysokim standardzie.

Hotel Professionals Management Group została powołana w 2015 r. w ramach struktury firmy doradczej Hotel Professionals w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na profesjonalne usługi w zakresie zarządzania obiektami hotelowymi. W obecnym portfolio spółki jest baza noclegowa Park of Poland tj. wakacyjna wioska Suntago Village oraz planowane w ramach kolejnej fazy hotele, a także będące w realizacji hotele pod markami Hyatt Place w Krakowie oraz Holiday Inn Express we Wrocławiu. W przeszłości spółka HPMG wprowadziła na rynek oraz zarządzała dwoma hotelami marki Hampton by Hilton w Gdańsku Oliwie i Oświęcimiu, a także hotelem Moxy Warsaw Praga działającym w ramach kompleksu Centrum Praskie Koneser w Warszawie. Doradzała też operacyjnie na etapie projektowania inwestycji i budowy części hotelowej The Warsaw Hub tj. pierwszego w Polsce hotelu pod marką Crowne Plaza oraz działającego w ramach obiektu jako dual brand - Holiday Inn Express.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *