Spotkanie TUgether z przedstawicielami ministerstwa zdrowia   KORONAWIRUS

Reprezentanci TUgether spotkali się z przedstawicielami ministerstwa zdrowia, aby omówić scenariusze działań rozważane przez stronę rządową na okres po 31 sierpnia. Ze strony resortu zdrowia w spotkaniu wzięli udział m.in. Dominik Gajewski - zastępca dyrektora w departamencie prawnym ministerstwa oraz Joanna Głażewska z departamentu zdrowia publicznego.

fot. TUgether

Podczas spotkania po raz kolejny TUgether przedstawiło argumenty przemawiające za wykorzystaniem paszportu covidowego, jako narzędzia regulującego dostęp do usług / wydarzeń / miejsc / podróży, w oparciu o wszystkie trzy grupy osób, tj. zaszczepionych, ozdrowieńców i przetestowanych. Argumenty poparto statystykami wyszczepienia przedstawicieli branż oraz uczestników wydarzeń biznesowych i wydarzeń koncertowo-artystycznych (wysokie 75-80%) oraz badaniami z Polski i innych krajów Europy, wskazujących, że wydarzenia typu kongresy, eventy, koncerty, czy targi mają marginalny udział w rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

Jak podkreślają przedstawiciele TUgether: "Dzisiejsze konstruktywne rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia dają nadzieję na przyjęcie w najbliższym czasie rozwiązań, które umożliwią nam działanie w perspektywie najbliższych miesięcy, a może i lat. Polska gospodarka potrzebuje jasnej komunikacji, umożliwiającej planowanie działalności biznesowej z wyprzedzeniem. PRZEWIDYWALNOŚĆ i JASNA KOMUNIKACJA są kluczowe dla realnego wznowienia i utrzymania na akceptowalnym poziomie sprzedaży usług w naszym sektorze, a w rezultacie uniknięcia jesiennej zapaści, zwłaszcza, że wydaje się, że z pandemią i jej kolejnymi wariantami tak szybko się nie pożegnamy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *