Lasy Państwowe chcą stworzyć sieć hoteli. Pierwszy obiekt w Solcu Kujawskim   INWESTYCJE

Lasy Państwowe wracają do pomysłu stworzenia sieci własnych sklepów i bistr, a także hoteli. Mają one działać pod szyldem "Dobre z Lasu", a pierwszy obiekt zlokalizowany będzie w Solcu Kujawskim. Sieć hoteli rozwijać ma się poprzez franczyzę - pisze dzisiejszy "Puls Biznesu".

fot. Pixabay

Szef Lasów Państwowych Józef Kubica planuje ekspansję marki „Dobre z Lasu". Jak zapowiedział w rozmowie z PB: - Już niedługo w Solcu Kujawskim powstanie pierwszy taki hotel z planowanej ogólnopolskiej sieci.

Jak doprecyzowuje rzecznik prasowy LP Michał Gzowski chodzi o istniejący hotel Leśnik w Solcu Kujawskim. Obecnie obiekt przechodzi rebranding i wkrótce ma zadebiutować pod nową marką.

Będzie to projekt pilotażowy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem LP zaczną prace nad stworzeniem całej sieci. Co ciekawe, choć Lasy dysponują jeszcze kilkunastoma podobnymi obiektami, to zdaniem rzecznika ich stan uniemożliwia przekształcenie ich w trzygwiazdkowe hotele, dlatego LP chcą swoją koncepcję rozwoju oprzeć przede wszystkim na franczyzie.

Przetargi dla hotelarzy

Jak podkreśla rzecznik Lasów, jesienią regionalne dyrekcje LP rozpiszą przetargi, które mają wyłonić potencjalnych partnerów do współpracy w dziedzinie hotelarstwa. - Chodzi o pozyskanie funkcjonujących już hoteli, które mogłyby funkcjonować pod naszą marką „Dobre z Lasu” – mówi rzecznik.

Sieć sklepów i bistr

Poza hotelami, plany zakładają, żeby na terenie każdej regionalnej dyrekcji LP powstał przynajmniej jeden sklep z logo "Dobre z Lasu". Ponadto działać mają także bistra. Dotychczas Lasy uruchomiły jedną tego typu placówkę na warszawskim Wilanowie, jednak została zlikwidowana w czasie pandemii.

Sam pomysł utworzenia linii produktów sygnowanych logo "Dobre z Lasu" nie jest nowy, jego pomysłodawcą był poprzedni dyrektor generalny LP Konrad Tomaszewski, jednak po tym, jak na stanowisku szefa LP zastąpił go Andrzej Konieczny, o sklepach w ogóle przestano mówić. Pomysł powrócił wraz z nowym dyrektorem generalnym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *