Grupa FB Antczak inwestorem Crowne Plaza w Kołobrzegu z 468 pokojami


Grupa FB Antczak przejęła pakiet kontrolny spółki Baltic Wave i została wiodącym inwestorem oraz generalnym wykonawcą 5-gwiazdkowego hotelu w Kołobrzegu powstającego pod marką Crowne Plaza sieci IHG. Przejęcie kontroli nad Baltic Wave połączone było z emisją obligacji, przeznaczoną na refinansowane dotychczasowej struktury zadłużenia spółki.

Grupa FB Antczak jest m.in. inwestorem kompleksu Calisia One w Kaliszu z hotelem Hampton by Hilton, podpisała też umowy na otwarcie kolejnego Hamptona w Zielonej Górze i Holiday Inn Express przy lotnisku w Gdańsku. W lipcu 100 proc. udziałów Baltic Wave zostało przejęte przez spółkę MA Investment, której prezesem jest Marcin Antczak. – Bardzo się cieszę, że Grupa FB Antczak dołącza, jako wiodący inwestor i generalny wykonawca, do jednego z najciekawszych i najbardziej prestiżowych projektów na polskim rynku hotelowym. Baltic Wave to połączenie wspaniałej lokalizacji z nowoczesną architekturą, szeroką infrastrukturą i najwyższą jakością wykonania – mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. – W oparciu o nasze 40-letnie doświadczenie i unikatowe know-how zapewnimy sprawną realizację tej niezwykle złożonej inwestycji. Crowne Plaza Baltic Wave powstaje 200 m od plaży w dzielnicy uzdrowiskowej. Budynek będzie mieć 14 kondygnacji, osiągając blisko 50 m wysokości, z apartamentami (sprzedawanymi w systemie condo) o powierzchni od 29 do 130 m kw. i balkonami lub tarasami do 80 m kw. Goście będą mogli korzystać m.in. ze strefy SPA & wellness, basenu infinity edge z panoramicznym widokiem na morze, przestrzeni konferencyjnej dla 500 osób oraz restauracji i kawiarni. Za sprzedaż apartamentów i marketing całej inwestycji odpowiada firma Vacation Investments. – Cieszę się, że spółka Baltic Wave pozyskała tak silnego partnera. To doskonała wiadomość, zarówno dla właścicieli lokali, naszych nowych klientów, jak i przyszłych gości hotelu – komentuje Adrian Kornas, prezes zarządu Vacation Investments .

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *