Novotel Gdańsk Marina zmodernizował strefy wspólne w nadmorskim klimacie   INWESTYCJE

Novotel Gdańsk Marina w Jelitkowie, zlokalizowany w pobliżu plaży, zmodernizował przestrzenie wspólne, które utrzymane są teraz w bardziej wakacyjnym klimacie w kolorach morza, plaży i nieba. Marynistyczne akcenty wprowadzają wątki podróży i przygody. Autorem projektu jest pracownia Tremend.

Zaaranżowana przez architektów Tremend strefa wspólna obejmuje lobby, z usytuowanym w jego centrum barem Fish&Gin, recepcję, sale konferencyjne, w tym wielofunkcyjną salę morską z drewnianym parkietem, w której mogą być organizowane również imprezy, salę śniadaniową oraz pokój zabaw dla dzieci.

W hotelowej recepcji znaleźć można odwołania do przyrody z zieloną ścianą, stanowiącą tło kontuaru. Oświetlające kontuar lampy Boccia zawieszone w grupie kojarzyć się mają z obłokami na niebie. Nowoczesne lobby urządzone w stylu soft loft, dzięki wydzielającym poszczególne aneksy zasłonom i pastelowym obiciom kanap i foteli ma mieć charakter bliski domowemu. W przestrzeni lobby znajduje się wiele miejsc do wypoczynku i spotkań: kącik ze stolikami z pni drzew, które przywołują nastrój pikniku nad wodą, aneks w stylu letniego popołudnia w ogrodzie, z rattanowymi fotelami i pufem w kształcie walizki czy też duży stół z krzesłami i zawieszonymi na łańcuchach fotelami służącymi jako huśtawki.

Sala śniadaniowa, za sprawą charakterystycznych elementów wystroju, jak podwójne siedziska przy ścianie przywodzące na myśl kosze plażowe, nawiązuje do nadmorskiej lokalizacji hotelu. W sali dla dzieci, urządzonej w stylu marynistycznym, najmłodsi mogą bawić się w latarni morskiej lub „pływać” łódką. Pod sufitem, w formie dekoracji, wiszą sieci rybackie, a na pomalowanych w kolorze nieba ścianach – kinkiety w kształcie obłoczków.

W wyposażeniu stref ogólnodostępnych projektanci z Tremend zestawili produkty wiodących polskich firm takich jak Noti, Fameg, Sits z meblami zagranicznych marek m.in. Norman Copenhagen, Gervasoni 1882, TON. W przestrzeni konferencyjnej zastosowali krzesła Aria 575 V marki Profim – łączące elementy plastikowych siedzisk i oparcia z metalowym stelażem. Zastosowano także meble i dodatki marek: Ethnicraft, Calligaris, Moma Studio, Ebb&Flow, Good&Mojo, DOKI, Bolia, Bloomingville.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *