Minister zdrowia: Pandemiczne restrykcje nie dotkną zaszczepionych   KORONAWIRUS

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na antenie Polsat News, że jeśli jesienią pojawią się restrykcje związane z IV falą pandemii, nie dotkną one osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Podkreślił, że osoby zaszczepione nie mogę ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był, czy jeśli zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19, to osoby zaszczepione zostaną nimi objęte. – Nie, nie będą nimi objęte. To jest bezpieczeństwo tych ludzi, w ramach wyboru. Nie mogą oni ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych  – zadeklarował minister zdrowia.

Szef resortu zdrowia zapowiedział także, że już niebawem właściciele restauracji, czy kin będą mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty COVID-owe.

Minister zdrowia powiedział także w "Gościu Wydarzeń", że daje gwarancję "co najmniej na miesiąc, dwa" nauki stacjonarnej w szkołach. Dodał, że zaszczepionych jest 80 proc. nauczycieli oraz 30 proc. dzieci w wieku 12-16 lat. - Szkoły są z tego względu bezpieczne, zostały też bardzo mocno wzmocnione sprzętem - mówił Adam Niedzielski. Na trzeci tydzień września zapowiedział szczepienia uczniów w szkołach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *