Przy wyspie Ołowianka w Gdańsku powstanie hotel na wodzie   INWESTYCJE

Butikowy hotel na wodzie Feel Harmony z 72 pokojami w konstrukcji modułowej otwarty ma zostać latem 2023 r. w Gdańsku na Motławie przy wyspie (i ulicy) Ołowianka, w bezpośrednim sąsiedztwie Filharmonii Bałtyckiej.

Pływające hotele funkcjonują od wielu lat m.in. w Rotterdamie (H2OTEL), Londynie (Good Hotel) czy Szwecji (Salt & Sill w Slottsholmen – hotel należący do Björna Ulvaeusa, założyciela zespołu ABBA). Gdański Feel Harmony ma być połączeniem natury i tętniącego miasta. –  Już na początku projektowania wyszliśmy z założenia, że efekt końcowy to suma detali. Dlatego zadbaliśmy o każdy szczegół architektury, wystroju wnętrz i funkcjonalności, aby pobyt w hotelu Feel Harmony  był przeżyciem wartym powtórzenia  –  mówi  Kornelia Bargielska od lat związana z rynkiem nieruchomości, prezes realizującej inwestycję gdańskiej spółki River Point, w której jest również współudziałowcem.

Feel Harmony składał się będzie z trzech na stałe zacumowanych barek na Kanale na Stępce. Zaoferuje m.in. restaurację z tarasem, do którego będzie można podpłynąć i przycumować kajak lub motorówkę, w hotelu znajdzie się też sauna. Z formalnego punktu widzenia, Feel Harmony będzie przystanią żeglarską z funkcją hotelową. Projekt architektoniczny opracowało studio Art Architekci z Gdańska.

– Unikatowy w skali kraju hotel na wodzie, znakomita lokalizacja i doświadczony operator są kluczem do  przyszłego sukcesu podsumowuje Kornelia Bargielska. Operatorem, według informacji od inwestora, ma być osoba „działającą na rynku hotelowym od 30 lat i  zarządzająca hotelami premium”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *