Zdrojowa Invest zmienia strategię – z condohoteli na apartamenty wakacyjne

Jeden z największych inwestorów na rynku hotelowym w Polsce, Zdrojowa Invest, poinformował o zmianie strategii biznesowej. Zamiast kolejnych condohoteli, skupi się na budowie i sprzedaży apartamentów wakacyjnych. Najnowsza inwestycja powstaje w Świnoujściu. Obiektami nadal zarządzał będzie operator – Zdrojowa Hotels.

Zdrojowa Invest to lider rynku condohoteli w Polsce. Dotychczas zrealizował budowę 13 obiektów w systemie condo w Kołobrzegu, Świnoujściu, Ustroniu Morskim i Szklarskiej Porębie. Do tego jest właścicielem dwóch hoteli finansowanych w sposób tradycyjny: Hiltona w Świnoujściu i Jantara w Kołobrzegu. Jak poinformował Jan Wróblewski, współzałożyciel grupy Zdrojowa Invest & Hotels, firma podjęła decyzję o nie rozpoczynaniu w najbliższych latach kolejnych inwestycji na rynku condohoteli. – Postanowiliśmy skupić się na dotychczasowych hotelach oraz na budowie apartamentów wakacyjnych. Rynki turystyczne są przesycone inwestycjami condo.

Jednocześnie ciągle wzrasta popyt na tzw. second home, czyli apartamenty na własne potrzeby z opcją wynajmu – tlumaczy Jan Wróblewski. Firma nie ukrywa, że dużo straciła w trakcie pandemii. Jednocześnie masowy wysyp inwestycji condo spowodował, że coraz bardziej agresywnie walczą one o nabywców obietnicami zwrotów, a biznes musi się też opłacać operatorowi, bo w przeciwnym razie i tak na końcu odbije się to na właścicielach jednostek. Dlatego Zdrojowa postawiła na większą dywersyfikację inwestycji w apartamentowce.

– Nie musimy inwestować własnych pieniędzy w części wspólne i praktycznie cały budynek jest na sprzedaż, jak w zwykłym projekcie deweloperskim. Nasze zaangażowanie jest dużo mniejsze, a klienci są bardziej zainteresowani tego typu nieruchomościami. Zamiast zamrażać dziesiątki milionów w infrastrukturze hotelowej, restauracjach czy basenach, możemy zarobić i częściowo dofinansować działalność hotelarską – tłumaczył Jan Wróblewski w wywiadzie dla „Pulsu Biznesu”. Zdrojowa w lipcu otworzyła ostatni ze swoich condohoteli – Radisson Resort Kołobrzeg. Budowa obiektu rozpoczęła się przed pandemią i musiała być kontynuowana pomimo niesprzyjającej koniunktury.

Nowe inwestycje Zdrojowej w segment apartamentów inwestycyjnych otwiera świnoujski apartamentowiec – Baltic Park Loft. Budynek wejdzie w skład kompleksu przy nadmorskiej promenadzie, w którym znajdują się już m.in. hotele Hilton i Radisson Blu. Baltic Park Loft zaoferuje 83 dwu- i trzypokojowe apartamenty. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze wszystkich udogodnień kompleksu, takich jak aquapark, SPA, restauracje, bary, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa. Teren budowy już jest przygotowany, a prace rozpoczną się jesienią. – Przykład Świnoujścia pokazuje, że realizowana przez nas zmiana strategii wynika nie tylko z korzystania i kształtowania trendów oraz zabezpieczenia biznesu, ale jest także wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Turyści coraz częściej oczekują większego metrażu, a z drugiej strony w tym przypadku, co wyjątkowe, mogą korzystać z rozbudowanych usług hotelowych dostępnych przejściem podziemnym. Mamy nadzieję, że nasze kolejne inwestycje będą wypełniać te potrzeby – podsumowuje Jan Wróblewski. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *