Hotelarze apelują o przewidywalność działania jesienią. „Od tego zależeć będzie przetrwanie branży”   KORONAWIRUS

Ponad 100 hotelarzy podpisało się, podczas zakończonego w ubiegłym tygodniu forum Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego pod apelem o zachowanie ciągłości i przewidywalności prowadzenia działalności w okresie jesienno-zimowym.

fot. IGHP

Jak zapowiedział we wrześniu minister zdrowia Adam Niedzielski, ewentualne restrykcje jakie mogą zostać wprowadzone w Polsce w związku z IV falą koronawirusa, nie będą obejmować osób zaszczepionych. Deklaracja ta jest zgodna z działaniami dotyczącymi traktowania osób zaszczepionych w innych państwach UE i pozwala hotelarzom z większą nadzieją spoglądać na jesień, bez obaw o kolejny twardy lockdown. Zapewnienie administracyjnej ciągłości funkcjonowania jest kluczowe dla branży, która dopiero zaczyna odrabiać ogromne straty spowodowane pandemią i wcześniejszymi zakazami działalności.

Hotele w Polsce przez prawie półtora roku podlegały drastycznym obostrzeniom i w przeciwieństwie do większości gałęzi gospodarki dopiero podczas tegorocznych wakacji uzyskały możliwość działalności. Pomimo poprawienia się sytuacji epidemicznej, nawet podczas ostatnich miesięcy hotele nie mogły działać bez ograniczeń.

Dlatego też włodarze firm i osób zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz sygnatariuszy reprezentujących podmioty działające i współpracujące z polskim rynkiem hotelarskim, zaapelowały o ciągłość i przewidywalność prowadzenia działalności w okresie jesienno-zimowym.

„Chcemy z całą mocą podkreślić, iż od tego właśnie zależeć będzie przetrwanie branży, która w wyniku pandemii poniosła od marca 2020 roku ogromne straty i która w przeciwieństwie do większości gałęzi gospodarki dopiero podczas tegorocznych wakacji uzyskała możliwość nieco bardziej swobodnej (choć cały czas podlegającej ograniczeniom) działalności.” – czytamy w stanowisku.

Hotelarze podkreślili po raz kolejny również, że hotele są obecnie doskonale zabezpieczone sanitarnie i mogą bezpiecznie przyjmować wszystkich gości. "Równocześnie deklarujemy bezpieczną obsługę w obiektach hotelowych także gości niezaszczepionych oraz zobowiązujemy się do podejmowania działań na rzecz popularyzacji szczepień przeciwko SARS-Cov-2 wśród pracowników hoteli" – zadeklarowano w dokumencie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *