Czy jesień to ostatni okres, na który wpływ ma pandemia?   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Paneliści w rozmowie z Rafałem  Szubstarskim - redaktorem naczelnym Magazynu Hotelarz debatują o tym jaka jest rzeczywistość polskiego hotelarza jesienią 2021.

Radosław Altheim - Dyrektor generalny, Q Hotels, Paweł Lewtak - Członek zarządu, Hotele Warszawskie „Syrena”, Monika Murawska – Dyrektor generalna, Hilton Świnoujście Resort & Spa Hotel, Anna Olszyńska - Dyrektor regionalna, Vienna House, Wojciech Popis - Wiceprezes, VHM Hotel Management, Wiktor Wróbel - Prezes zarządu, Nosalowy Dwór sp. z o.o. podkreślają, że branża konfrontowana jest z ogromną niewiadomą jaką jest brak konkretnych informacji z wyprzedzeniem od rządu. Branża hotelarska powiązana jest z branżą turystyczną i gastronomiczną. Niepokoi fakt, iż hotelarze na dzień dzisiejszy nie mogą planować z wyprzedzeniem. Październik jest wielką niewiadomą.

Kolejnym zjawiskiem na jakie paneliści zwracają uwagę jest zmiana Gościa hotelowego. Ograniczona jest wciąż działalność biznesowa, jest mniej turystów np. ze Skandynawii. Więcej jest turystów polskich. Choć rynek wewnętrzny nie jest tak do końca satysfakcjonujący jak w innych krajach jak choćby Węgrach czy Czechach, nie wspominając o Chinach czy USA. Polski klient biznesowy jest ograniczony wspomnianą niewiadomą co będzie jutro aby można było planować konferencje czy kongresy.

Mimo popytu, bo ludzie chcą spędzać choć krótki czas poza domem, problemem hoteli jest brak rąk do pracy. Wiele razy obłożenie musi być wewnętrznie ograniczane bowiem nie starcza personelu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *