HOTELARZE DEKADY: JANUSZ MITULSKI   KONFERENCJE "HOTELARZA"  PERSONALIA

Starszy dyrektor ds. rozwoju Marriott International. Do 2015 r. Partner i szef zespołu doradztwa hotelowego w Hortwath HTL

Gdy w marcu 2015 r. obejmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju Marriotta w regionie, w Polsce działały dwa hotele tej sieci z 785 pokojami, a w krajach bałtyckich i na Słowacji nie było żadnego. Dzisiaj pod markami Marriotta tylko w Polsce działa 19 hoteli z ponad czterema tys. pokoi, do tego cztery we wszystkich krajach nadbałtyckich i trzy na Słowacji. W przygotowaniu jest 20 kolejnych hoteli z ponad dwoma tys. pokoi. Gdy dołączał do Marriotta, w naszym corocznym zestawieniu Największych Sieci w Polsce zajmowała ona 17 miejsce, dziś to największa sieć po Accorze.

Wszystko to docenione zostało przez sieć Marriott International i w 2019 r. Janusz Mitulski awansował na stanowisko senior directora ds. rozwoju sieci Marriott. Był to pierwszy awans polskiego managera w strukturach rozwoju jednej z największych sieci hotelowych na świecie, a obszar, za który dotychczas był odpowiedzialny –  Polska, Czechy, Słowacja i kraje bałtyckie, został powiększony o Ukrainę. Wprowadził do Polski nowe marki Marriotta jak Moxy, AC Hotels by Marriott, Four Points by Sheraton, w przyszłym roku w Warszawie i Krakowie ruszą dwa hotele pod marką Autograph Collection, w Krakowie Tribute Portfolio, podpisał też umowy na Le Meridien w Krakowie.

W 2019 r. zdobył tytuł Człowiek Roku Polskiego Hotelarstwa, a wcześniej kilkakrotnie znajdował się w gronie nominowanych do tego tytułu. Po raz pierwszy jeszcze jako Partner w Horwath HTL, gdzie przez pięć lat kierował zespołem doradztwa hotelowego i turystycznego. Stworzył wówczas m.in. bardzo dobrze przyjętą przez rynek coroczną publikację HotelGuidebook  Aktywnie angażuje się również w działania na rzecz całej polskiej branży hotelarskiej i dzieli się swoją wiedzą. Przez wiele lat był wiceprezesem, a następnie członkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, trenerem Akademii Hotelarza, jest wykładowcą akademickim.  Był też pomysłodawcą i współorganizatorem konferencji „Hotelarza” Hotel Trends Poland & CEE – największego wydarzenia dla top managementu hotelarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *