HOTELARZE DEKADY: JAN I SZYMON WRÓBLEWSCY   KONFERENCJE "HOTELARZA"  PERSONALIA

Współwłaściciele Zdrojowej Invest & Hotels

Jako pierwsi z sukcesem wprowadzili na polski rynek hotelarski model condo, który w ostatnich latach stał się jednym z głównych motorów rozwoju całego polskiego hotelarstwa. I stworzyli jedną z 10 największych sieci hotelarskich na polskim rynku.

Pierwszy hotel – Sand w Kołobrzegu, obecnie działający pod marką Royal Tulip – otworzyli w 2009 r. Przemyślana, nowatorska na polskim rynku i konsekwentnie realizowana strategia zaowocowała pozycją jednego z liderów polskiego hotelarstwa. Obecnie Zdrojowa to jedna z 10 największych grup hotelarskich w Polsce z blisko dwoma tys. pokoi w 15 obiektach w Kołobrzegu, Świnoujściu, Ustroniu Morskim i Szklarskiej Porębie. I największa sieć hoteli w polskich miejscowości wypoczynkowych. Należą do niej obiekty pod takimi markami jak Hilton, Radisson Blu, Radisson, Royal Tulip. Wszystkie zarządzane przez Zdrojową, co świadczy też o uznaniu profesjonalizmu firmy przez globalne sieci, które niezbyt często godzą się na rezygnację z samodzielnego zarządzania hotelami pod takimi markami jak Hilton czy Radisson Blu. W 2017 r. bracia Wróblewscy zdobyli tytuł Człowieka Roku Polskiego Hotelarstwa, gdy otworzyli największy w tamtym roku hotel w Polsce – i największy nad polskim morzem – 340-pokojowy Radisson Blu Resort, Świnoujście z 1,4 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej i aquaparkim.

 Gdy teraz większość nowych inwestycji hotelowych nad morzem i w górach powstaje w modelu condo, Zdrojowa, będąca dotąd jednym z największych inwestorów na rynku hotelowym w Polsce, postanowiła zmienićstrategię biznesowej, zrezygnować z budowy kolejnych condohoteli i skupić się na budowie oraz sprzedaży apartamentów wakacyjnych.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *