Karkonosze Springs z generalnym wykonawcą

Generalnym wykonawcą kompleksu Karkonosze Springs z 268 pokojami i apartamentami w Staniszowe koło Jeleniej Góry została wrocławska firma Atlas Ward Polska. Kompleks ma zostać oddany do użytku w 2023 r.

Wiodącym inwestorem kompleksu Karkonosze Springs jest Artur Kozieja, twórca Grupy Europlan, natomiast deweloperem, który podpisał umowę z Atlas Ward, jest firma Oak Property, prowadząca też działalność pod nazwą Condo.pl i Wprost Nieruchomości – to firma wyspecjalizowana w kompleksowej obsłudze projektów deweloperskich, w głównej mierze opartych na modelu condohotelowym. Europlan i Oak współpracowały już ze sobą przy kompleksie Lake Hill położonym w pobliskiej Sosnówce, sprzedawanym podobnie jak Karkonosze Springs w systemie condo z deklaracją 8 proc. zwrotu rocznie w modelu 10 + 10 lat.

Kompleks Karkonosze Springs powstanie na powierzchni ponad sześciu hektarów. Będzie podzielony na trzy, zlokalizowane na odrębnych działkach, strefy – hotelowo-rekreacyjną, rodzinną i kameralną. Motywem łączącym projektowane przestrzenie i funkcje jest woda, pojawiająca się pod różnymi postaciami w różnych strefach. W strefie rekreacyjnej zaprojektowano butikowy budynek hotelowy z 64 pokojami, SPA i zespołem basenów termalnych oraz restauracją i salą konferencyjną.

W strefie rodzinnej wokół naturalnego stawu zaplanowano dziewięć budynków z 14 apartamentami w każdym. Punktem centralnym będzie budynek klubowy z basenem zewnętrznym i rodzinną plażą. W strefie kameralnej zaprojektowano 10 budynków willowych po osiem apartamentów w każdym, przeplatanych sadzawkami, basenami termalnymi, ścieżkami i zielenią. Projekt architektoniczny przygotowało Q2 Studio z Wrocławia. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *