Hotel Anders w Starych Jabłonkach zmienia się

Otwarty 30 lat temu hotel Anders w Starych Jabłonkach na Mazurach przechodzi generalny remont. Ukończono już 70 proc. zaplanowanych przed pandemią prac. Autorem projektu przebudowy jest pracownia Dżus Architekci z Olsztyna. Funkcję współprojektanta pełniła spółka Trust Us.Nowy wygląd i wyposażenie zyskały wszystkie pokoje. Powstały również dwa nowe apartamenty. Całkowicie przearanżowano lobby, tworząc przyjazną przestrzeń społeczną, nadano też całkowicie nowy charakter strefie chillout z kręgielnią. Dodatkowo przebudowano hotelowy dziedziniec, a na plaży nad jeziorem urządzono camper park. Design zmieniły też sale konferencyjne. – 30 lat to wyjątkowa dla nas rocznica. Świętujemy ją m.in. poprzez nowe inwestycje, które jeszcze bardziej podkreślają potencjał obiektu. M.in. wyeksponowaliśmy widok na jezioro i lasy, bo lokalizacja to jeden z naszych największych atutów – mówi Tomasz Dowgiałło, prezes spółki Hotel Anders.

W nowej aranżacji hotelu postawiono na naturalne materiały i ekologiczne rozwiązania. – 100-metrowy apartament z przestrzenią służącą spotkaniom biznesowym, pokoje z dużymi oknami, nowoczesny wystrój sal konferencyjnych w kolorach natury, sprzyjające nawiązywaniu relacji przestrzenie społeczne – to tylko niektóre z naszych nowości – mówi Daniel Błaszkiewicz, dyrektor generalny hotelu. – Do wykończenia wnętrz użyliśmy wielu materiałów z ekocertyfikatami, np. zastosowaliśmy ekotermiczne farby ścienne, a wykładziny wykonane są głównie ze starych sieci rybackich.

Postawiliśmy na innowacyjne rozwiązania, ale takie które są przyjazne ludziom i środowisku oraz pozwalają cieszyć się naszą wyjątkową lokalizacją nad jeziorem w otoczeniu lasu. Jak tłumaczy Daniel Ochońko, prezes Trust Us, rewitalizacja hotelu została szczegółowo zaplanowana przez inwestora i podzielona na kilka etapów. – Ten, który właśnie zakończyliśmy, polegał na zmianie wystroju pokoi i wszystkich części wspólnych. Głównym założeniem było utrzymanie bliskości z naturą, dlatego też dominują naturalne kolory drewna, m.in. dębiny. Wszystkie inne elementy zostały utrzymane w stonowanej, pastelowej kolorystyce, ściśle według wytycznych inwestora i w granicach wyznaczonego budżetu. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *