W Mordorze powstanie co-livingowy „hostel” w segmencie PRS z 280 jednostkami

Unibep podpisał ze spółką należącą do fińskiego dewelopera YIT Development umowę na generalne wykonawstwo „budynku zakwaterowania turystycznego i rekreacyjnego – hostelu” z 280 jednostkami pod najem długoterminowy w inwestycji Smartti Mokotów przy ul. Postępu w Warszawie. Wartość kontraktu wynosi ok. 64 mln zł.9-kondygnacyjny budynek powstać ma w ciągu 21 miesięcy. Poza kawalerkami i dwupokojowymi mieszkaniami znajda się nim także rozbudowane strefy wspólne: duża kuchnia, czytelnia, pralnia, sale co-workingowe, strefy relaksacyjne, siłownie (w tym jedna na dachu). W drugim etapie na działce na rogu ul. Domaniewskiej i Postępu powstanie 578 jednostek mieszkalnych, również pod wynajem.

Generalną ideą projektów co-livingowych jest oferowanie aparthotelowych przestrzeni mieszkalnych z podstawowymi funkcjami (pokój z aneksem kuchennym, ewentualnie living room i sypialnia) oraz tworzenie wielu atrakcyjnych powierzchni wspólnych, aby wynajmujący mieli jak najwięcej możliwości do spędzania czasu razem. – Smartti Mokotów to projekt skierowany do osób, dla których ważna jest przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. To miejsce dla ludzi ceniących życie w kreatywnym środowisku, pozwalające komfortowo mieszkać oraz pracować – opisuje pomysł na tę inwestycję Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce. YIT – największy deweloper w Finlandii, podpisał w czerwcu umowę z NREP – wiodącym funduszem i inwestorem w branży nieruchomości w krajach nordyckich, na budowę i sprzedaż 1071 lokali mieszkalnych przeznaczonych pod wynajem w czterech projektach w Warszawie.

– Cieszymy się, że razem z NREP możemy kształtować rynek najmu instytucjonalnego w Polsce, i dziękujemy naszemu partnerowi za zaufanie, które zaowocowało jedną z większych transakcji w sektorze PRS w naszym regionie – mówił wówczas Tomasz Konarski, a Rune Kock, dyrektor działu living w NREP, dodał: – Oferta najmu w Polsce zyskuje na atrakcyjności. Wierzymy, że popyt zwiększy się jeszcze bardziej, zwłaszcza na nowoczesne, przyjazne klientom formy zamieszkania w ciekawym sąsiedztwie. Chcemy zaoferować naszym klientom w Polsce wyjątkowe rozwiązania z zakresu wynajmu mieszkań. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *