Nowi dyrektorzy hoteli sieci Radisson

Nino Roselund, który wprowadzał na rynek Radissona Blu w Zakopanem, został dyrektorem generalnym Park Inn by Radisson w Katowicach. W Zakopanem zastąpił go Bartosz Piechowiak, wcześniej dyrektor Radisson Blu w Świnoujściu. A z kolei jego zastąpiła w Świnoujściu Magdalena Łachmicka vel Kowalczuk, dotychczasowa dyrektor operacyjna tego hotelu. Nowego dyrektora szuka też Radisson Blu w Gdańsku. Pochodzący z Danii Nino Roselund z branżą hotelarską związany jest od 1990 r.

Pracował w działach gastronomii hoteli sieci IHG w Niemczech, Rumunii, Uzbekistanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do sieci Radisson Hotel Group dołączył w 2007 r., obejmując stanowisko zastępcy dyrektora w Radisson SAS we Frankfurcie. W 2008 r. został dyrektorem generalnym Radisson Blu w Krakowie. Siedem lat później objął stanowisko dyrektora Radissona Blu w duńskim Aarhus, a w połowie 2017 r. zaczął zarządzać Radissonem Blu w Pekinie. Na początku 2019 r. wrócił do Polski jako dyrektor generalny otwieranego Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane. Park Inn by Radisson w Katowicach pozostawał bez dyrektora generalnego, od kiedy pod koniec ub.r. Radosław Skwarski objął zarządzanie Radissonen Blu we Wrocławiu.

Bartosz Piechowiak był dyrektorem generalnym Radisson Blu Resort w Świnoujściu od 2019 r. Do sieci Radisson dołączył w 2013 r. jako duty manager w Radisson Blu Hotel Dublin Airport. Następnie jako operations manager pracował w Radisson Blu Hotel & SPA Limerick i Park Inn by Radisson Shannon Airport. Na początku 2019 r. został zastępcą dyrektora Radisson Blu w Świnoujściu, a po kilku miesiącach dyrektorem. W Radisson Blu Resort Świnoujście zastąpiła go Magdalena Łachmicka, która od połowy ub.r. była jego dyrektor operacyjną, a dołączyła do zespołu jesienią 2019 r. jako housekeeping manager.

Wcześniej przez 12 lat związana była z siecią Hilton, pracując m.in. w Hilton Warszawa, a następnie w Hilton Garden Inn Rzeszów od fazy pre-openingu w 2012 r. Dwa lata później została dyrektor operacyjną tego hotelu. Rekrutację na stanowisko dyrektora generalnego rozpoczął też Radisson Blu Gdańsk, którym przez ostatnie dwa lata zarządzał Michał Ziegert, wcześniej dyrektor Puro Gdańsk. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *