Ruszył Mercure Kraków Fabryczna City w dawnej fabryce wódek   OTWARCIA

Hotel Mercure Kraków Fabryczna City  m.in. ze 195 pokojami, basenem, SPA i restauracją Destilo otworzył drzwi dla pierwszych gości. Zlokalizowany w zabytkowych, z prawie 100-letnią historią budynkach na terenie dawnej Państwowej Wytwórni Wódek (późniejszej destylerni Polomos), obiekt jest częścią powstającej usługowej i konferencyjnej inwestycji Fabryczna City. Otwarcie całego kompleksu z centrum konferencyjnym i muzeum jest zaplanowane na wiosnę 2022 roku.

Hotel przy ul. Fabryczna 13 nawiązuje designem do swojej lokalizacji na zrewitalizowanym terenie po dawnej fabryce wódek Polmos, starając się oddać lokalny klimat tętniącego życiem industrialnego Krakowa.

– Każdy hotel Mercure różni się motywem przewodnim, designem, ale łączy je inspiracja lokalną kulturą. Mercure Kraków Fabryczna City jest drugim hotelem tej marki w Krakowie, a po ukończeniu części konferencyjnej, będzie też największym kompleksem konferencyjno-kongresowym w ofercie sieci Accor w stolicy Małopolski. To wyjątkowa inwestycja, dzięki której goście będą mogli doświadczyć Krakowa od zupełnie nowej strony – podkreśla Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Hotel oferuje m.in. 10 apartamentów, 34 pokoje łączone oraz 49 pokoi z sofą i aneksem kuchennym. – Przestrzeń hotelowa zaprojektowana została z myślą o zróżnicowanych potrzebach gości, zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i dla szukających rozwiązań na długie pobyty. Kraków przyciąga jednak przede wszystkim turystów i rodziny z dziećmi. Specjalnie na nich czeka szeroka oferta kompleksu, a w niej przestronne pokoje oraz apartamenty z wyposażoną kuchnią i osobną sypialnią, restauracje koncepcyjne wielu smaków, a także basen ze strefą odnowy biologicznej, sauny, grota solna, a niebawem także fitness – opowiada Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalny hotelu Mercure Kraków Fabryczna City.

Restauracja hotelowa Destilo to jeden z konceptów gastronomicznych dostępnych w pasażu. W przestrzeni fabrycznego loftu goście mogą spróbować dań kuchni galicyjskiej, przyrządzanych na bazie lokalnych produktów rolnych we wnętrzach wykończonych cegłą, drewnem z elementami dawnej fabryki. Wraz z hotelem w Pasażu Fabryczna 13 otworzy się pięć restauracji z kuchnią polską, włoską, azjatycką i wegetariańską, centrum welness z basenem i grotą solną. W kompleksie znalazł się także rzemieślniczy browar Nowa Wytwórnia z piwem warzonym na miejscu.

Obok oferty hotelowej na powierzchni ok. 1,5 tys. m kw. stworzona została przestrzeń sportowo-rekreacyjna. W kompleksie działa luksusowa strefa basenowa i powstaje butikowy klub fitness w standardzie premium. Na gości i mieszkańców Krakowa pod adresem Fabryczna 13 czeka oferta treningów grupowych i indywidualnych, seanse inhalacyjno-relaksacyjne itp.

Kolejnym etapem kompleksu będzie część eventowa wraz z Muzeum Fabryka Wódki, planowany jest na wiosnę 2022 roku. Zostanie wówczas otwarte centrum konferencyjne, liczące łącznie blisko 3,5 tys. m kw. powierzchni, w którym znajdzie się 10 sal. Multimedialne Muzeum Fabryka Wódki opowiadać będzie m.in. o 100-letniej historii tego miejsca od powstania Zakładów Państwowego Monopolu Spirytusowego, aż do czasów świetności Destylarni POLMOS.

Autorem konceptu „miasta w mieście” i wykonawcą tego omnifunkcyjnego projektu pod nazwą Fabryczna City, a w nim części biurowej, mieszkaniowej oraz usługowej, jest Grupa INTER-BUD, która jest polską grupą inwestycyjną i wykonawczą, istniejącą na krakowskim rynku już od ponad trzydziestu lat. Obecnie skupia kilkanaście spółek specjalizujących się w poszczególnych sektorach branży budowlanej i inwestycyjnej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *