Jeszcze jeden Puro Hotel w ścisłym centrum Warszawy – na Mariańskiej   INWESTYCJE

Sieć Puro Hotel ogłosiła plany otwarcia swojego kolejnego hotelu w ścisłym centrum Warszawy – przy ul. Mariańskiej między Świętokrzyską a Twardą.

Fot. Google Maps

Dzisiaj rozstrzygnięty został przetarg ustny zorganizowany przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa na działkę pod hotel w centrum miasta z ceną wywoławczą 26,5 mln zł. –  Z radością informujemy, że właśnie zabezpieczyliśmy kolejną działkę pod budowę Puro Hotelu w Warszawie przy ulicy Mariańskiej 5 – ogłosił Przemysław Wieczorek, dyrektor zarządzający Puro Hotel Development. – Choć branża hotelarska wciąż nie jest w najlepszej kondycji, wierzymy, że rynek będzie się poprawiał aż do momentu otwarcia naszych nowych projektów. Mariańska 5, jak wszystkie Puro Hotele, będzie miała swoją własną tożsamość. Zabezpieczyliśmy juz  ponad 1300 pokoi do oddania w najbliższych latach, z czego ponad połowa zlokalizowana jest w centrum Warszawy. Przygotowujemy te projekty do uruchomienia w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach rynek budowlany stanie się bardziej przyjazny dla inwestorów.

Fot. UM Warszawa

Obecnie na działce o powierzchni ponad 1 tys. m kw. znajduje się piętrowy pawilon z lat 70., w którym mieścił się Wydział Komunikacji dla dzielnicy Śródmieście. Według planów może go zastąpić budynek do 80 metrów wysokości. W Warszawie od 2019 r. działa Puro Hotel przy ul. Widok, a ostatnio sieć ogłosiła plany budowy kolejnego przy ul. Canaletta w sąsiedztwie pl. Teatralnego i Ogrodu Saskiego. Wcześniej kupiła też działkę przy ul. Waliców. W przygotowaniu są też hotele w Katowicach i we Wrocławiu.

Po drugiej strony ulicy Mariańskiej niedawno działkę wraz pozwoleniem na budowę kupił deweloper FB Antczak, m.in. właściciel hotelu Hampton by Hilton w Kaliszu i inwestor kolejnego Hamptona w Zielonej Górze, Holiday Inn przy lotnisku w Gdańsku oraz Crowne Plaza w Kołobrzegu. Zlecił już pracowni JSK Architekci przygotowanie projektu 105-metrowej wieży, w której znajdą się apartamenty mieszkalne.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *