Ocena stosunku ceny do jakości dla usług hotel.info w skali europejskiej

Stosunek ceny do jakości usług jest często jednym z najważniejszych kryteriów dla podróżujących, szczególnie jeśli chodzi o wybór kraju, w którym chcą spędzić urlop. Koszty pobytu w hotelu stanowią dużą część wydatków, jakie goście hotelowi ponoszą na miejscu, dlatego też szczególną uwagę przywiązują do tego, co oferuje się im za ich własne pieniądze. hotel.info (http://www.hotel.info), bezpłatny, internetowy serwis rezerwacji hotelowych, posiadający w swej ofercie ponad 210 tys. hoteli na całym świecie, po zebraniu w miastach ocen na temat stosunku ceny do jakości swoich usług, chce teraz sprawdzić, co sądzą klienci dokonujący rezerwacji na temat stosunku ceny do jakości usług w rozbiciu na poszczególne kraje. W którym z europejskich miast gościom hotelowym oferuje się w danej cenie najwięcej, a w którym najmniej?

W krajach wschodniej i południowej Europy goście hotelowi potwierdzają przede wszystkim dobry stosunek cen do jakości usług. Bułgaria zdobyła 7,61 punktu i tylko o włos wyprzedziła wschodnioeuropejskie republiki - Polskę i Czechy, których wysoka pozycja w rankingu nie jest niespodzianką, ponieważ już w porównaniu do światowych metropolii zarówno stolica Czech - Praga, jak i Polski - Warszawa, znalazły się w pierwszej piątce.

Hotelarze skąpanych w słońcu i leżących na Półwyspie Iberyjskim krajów - Portugalii i Hiszpanii - zajęli dobre 7. i 8. miejsce. Austria zdobyła 7,28 punktów i plasuje się nadal w górnej części rankingu. Tak samo zresztą jak Niemcy, które zaliczają się do ulubionych celów urlopowych w Europie.

Najbardziej niezadowoleni ze stosunku jakości oferowanych usług do żądanych cen byli goście hoteli skandynawskich.

Więcej informacji na stronie http://www.hotel.info/Press.aspx?mode=article&item=1051.

Źródło: hotel.info

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.