PHH kupuje sieć INTERFERIE z sześcioma obiektami   TRANSAKCJE

Polski Holding Hotelowy zawarł umowy warunkowe na zakup pakietu kontrolnego akcji Interferie S.A. (69,7 proc.) oraz udziałów Interferie Medical SPA sp. z.o.o. (67,4 proc.). Obie spółki należą do Grupy Kapitałowej KGHM. Dzięki tej transakcji do grupy PHH dołączy sześć obiektów. Według nieoficjalnych informacji, w planach jest też włączenie do PHH sieci należących do PGE (Elbest) i PGNiG (Geovita).

Hotel Interferie Medical SPA w Świnoujściu

To kolejny krok w prowadzonym przez PHH procesie konsolidacji obiektów hotelarskich, należących do spółek Skarbu Państwa. INTERFERIE S.A. to sieć hoteli i ośrodków wczasowych wydzielona ze struktur KGHM w 1992 r. Od 2006 r. notowana jest GPW. Po ogłoszeniu komunikatu o umowie z PHH cena akcji wzrosła z 5 zł na otwarciu dnia do 6 zł. Do INTERFERIE S.A. należą dwa hotele: Bornit w Szklarskiej Porębie i Malachit w Świeradowie-Zdroju oraz trzy ośrodki wypoczynkowe Cechsztyn w Ustroniu Morskim, rozbudowywany obecnie Argentyt w Dąbkach i Chalkozyn w Kołobrzegu. Z kolei spółka z o.o. Interferie Medical SPA jest właścicielem hotelu o tej samej nazwie w Świnoujściu z 308 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *