Niemcy: Lockdown dla niezaszczepionych i wniosek o obowiązek szczepień   KORONAWIRUS

Niemcy zdecydowały się zaostrzyć restrykcje dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Nie będą oni mieli dostępu m.in. do hoteli, restauracji, galerii handlowych, basenów, miejsc kultury czy relaksu - poinformowała w czwartek ustępująca kanclerz Angela Merkel. Ponadto od lutego może zostać wprowadzony obowiązek szczepień.

Brama Brandenburska w Berlinie

Nowe kroki podjęto po spotkaniu Merkel, jej następcy Olafa Scholza i przywódców 16 regionów kraju. Potwierdzili również, że popierany przez Scholza projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach zostanie przedłożony parlamentowi i może wejść w życie w lutym lub marcu. Merkel dodała, że głosowałaby za tym obowiązkiem, gdyby nadal była posłem do parlamentu. Także kandydat na kanclerza, Olaf Scholz, opowiada się za wprowadzeniem w Niemczech najpóźniej od początku marca powszechnego obowiązku szczepień. "Moja propozycja jest taka, aby data, do której wszyscy będą zaszczepieni, nie była zbyt odległa. Proponuję więc początek lutego lub początek marca" - powiedział Scholz we wtorek po konferencji rządu federalnego z rządami krajów związkowych na kanale telewizyjnym Bild. Wyjaśnił jednak, że decyzję o obowiązkowych szczepieniach musi podjąć Bundestag.

„Sytuacja w naszym kraju jest poważna” – powiedziała z kolei Angela Merkel dziennikarzom w Berlinie, nazywając podjęte kroki „aktem narodowej solidarności”.

Obecnie w Niemczech zaszczepionych jest około 68,7 procent populacji, znacznie poniżej minimum 75 procent, do którego dąży rząd.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *