Jest Jazz we Wrocławiu   OTWARCIA

Na Starym Mieście we Wrocławiu otwarty został aparthotel Jazz z 62 pokojami w kamienicy, w której niegdyś mieścił się kultowy w latach 80. dla wrocławian i nie tylko Jazz Klub Rura, a na piętrach mieszkania komunalne. W budynku rozpoczęła też działalność restauracja Ida z kuchnią polską.

Niszczejąca kamienica z początku XX wieku na rogu ul. Łaziennej i Rzeźniczej została sprzedana w 2011 r. przez miasto za 6 mln zł. Inwestorem jest Artur Zagórski, m.in. właściciel firmy Labor SWTP Investment z Bielan Wrocławskich. W 2013 r. rozpoczęto generalny remont, którego koszt szacowany był wówczas na 21 mln zł, a zakończyć miał się w 2015 r. Do tego czasu stworzona została nowa elewacja, ale później prace stanęły, za to inwestor kupował kolejne nieruchomości we Wrocławiu. Początkowo planował otworzyć tam hotel ekonomiczny z ok. 80 pokojami, potem mowa była o hostelu z 51 pokojami, teraz otwarto nieskategoryzowany obiekt pod nazwą Hotel Jazz.

Projekt przebudowy i wnętrz przygotował Wojciech Jarząbek, który zaprojektował we Wrocławiu m.in. słynny ze swojej kontrowersyjności, "post-modernistyczny" dom towarowy Solpol. Do współpracy przy nowej aranżacji zaproszono także twórcę wrocławskich krasnali, Piotra Makałę, który jak informuje „Gazeta Wrocławska” –  wykonał m.in abażury ze spawanego metalu, tabliczki informacyjne, metalowe napisy „RURA”, a „detal nawiązujący do historii miejsca widać wszędzie – przed wejściem, w windzie czy na schodach, gdzie wycięte plastry granitu ułożono w sylwetki muzyków jazzowych”. Rozważane jest wznowienie działalności klubu Rura, który funkcjonował w podziemiu budynku do 2009 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *