Rafin odbuduje Pałac Hatzfeldów z luksusowym hotelem

Firma Rafin kupiła za 37,9 mln zł działkę przy ul. Wita Stwosza koło pl. Dominikańskiego, na której niegdyś mieścił się Pałac Hatzfeldów. Po wojnie zostały z niego ruiny, a ostatnio działała tam galeria sztuki w parterowym budynku. Rafin zamierza zrekonstruować pałac i otworzyć tam 5-gwiazdkowy hotel ze 150-pokojami pod międzynarodową marką. Rozpoczęcie odbudowy siedziby książęcej rodziny Hatzfeldów – naprzeciwko hotelu Lothus, który również należy do Rafinu – zaplanowane zostało na przełom roku 2023/2024, zaraz po zakończeniu trwającej odbudowy hotelu Grand, który działać będzie pod marką Mövenpick. Otwarcie nowego pałacu planowane jest w 2026 r., a Rafin chce „przywrócić jego blask z czasów historycznej świetności”.

– Naszym celem jest odbudowa Pałacu Hatzweldów przy zachowaniu kluczowych parametrów pierwowzoru pozwalających na zaimplementowanie w obiekcie funkcji hotelowej – powiedział Paweł Rojek, prezes spółki Rafin, po wygraniu zorganizowanego przez miasto przetargu na użytkowanie wieczyste działki. – W najbliższym otoczeniu wrocławskiego Rynku, na trakcie do placu Dominikańskiego powinien powstać obiekt odpowiadający unikatowości tego miejsca, a także będący kontynuacją zabudowy zabytkowego budynku urzędu miejskiego.

Za projekt odpowiedzialna jest wrocławska pracownia GREG Architekci, która jest także głównym projektantem przebudowy hotelu Grand. Rafin jest również właścicielem wrocławskich hoteli: Polonia, Lothus, Europejski i Piast (dwa pierwsze mają zostać wprowadzone po generalnych remontach pod międzynarodowe brandy). Planuje też kolejny sieciowy hotel w ścisłym centrum, przy ul. Piłsudskiego, na swojej pustej działce w projekcie mix-use o powierzchni ok. 40 tys. m kw. z biurami i mieszkaniami. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *