W październiku spotkań w Warszawie więcej niż we wrześniu

Jak wynika z informacji zgromadzonych przez firmę Z-Factor w systemie Demand Outlook – w którym gromadzone są dane o spotkaniach odbywających się w hotelach i centrach konferencyjnych w największych miastach – w październiku w Warszawie zorganizowano 803 wydarzenia, o 76 więcej niż we wrześniu. To 56 proc. liczby spotkań z października 2019 r.

Do organizacji spotkań wykorzystano 225,6 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej (68 proc. w porównaniu z październikiem 2019 r.). Oznacza to, że każde zorganizowane spotkanie wymagało średnio 69 m kw. większej powierzchni. We wrześniu wykorzystano 158,3 tys. m kw. (65,5 proc. vs wrzesień 2019 r., czyli na spotkanie wykorzystywano średnio o 31 m kw. więcej). Również we wrześniu liczba spotkań stanowiła 56 proc. liczby sprzed dwóch lat. 59 proc. wydarzeń zorganizowanych w październiku w Warszawie to spotkania jednodniowe, 25 proc. dwudniowe, a 7 proc. trzydniowe. To zbliżone proporcje do tych z września 2019 r., jednak obecnie z większym udziałem jednodniowych. 62 proc. spotkań zorganizowanych zostało w hotelach 4-gwiazdkowych (dwa lata temu 64 proc.), organizatorzy 30 proc. spotkań skorzystali z usług hoteli 5-gwiazdkowych (27 proc. w październiku 2019 r.), a 8 proc. wybrało hotele 3-gwiazdkowe (vs 9 proc.). Udział spotkań zorganizowanych w obiektach 5-gwiazdkowych wzrósł w stosunku do września tego roku, gdy stanowiły one 26 proc. Październik to kolejny miesiąc ukazujący przesunięcie części biznesu z centrum miasta w okolice lotniska. 50 proc. spotkań było zorganizowanych w centrum Warszawy (vs 58 proc. w październiku 2019 r.), natomiast 30 proc. w okolicach Okęcia (vs 23 proc. w dwa lata temu i 28 proc. we wrześniu tego roku). Tak jak we wrześniu zauważalna jest rosnąca rola udziału segmentu rządowego (8 proc. vs 2 proc. dwa lata temu). •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *