Nowi wiceprezesi spółki Interferie

Od poniedziałku 23 lipca spółka turystyczno – hotelarska Interferie S. A. ma dwóch nowych wiceprezesów: Tadeusza Kanię i Andrzeja Pawluszka. Rada Nadzorcza zdecydowała o ich powołaniu w miniony piątek. Zastąpili Piotra Kaczyńskiego, który złożył rezygnację.
Tadeusz Kania ma 41 lat i pochodzi z Opola, ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa ds. rehabilitacji i infrastruktury w spółce „Medicus” w Opolu. Studiował rehabilitację ruchową na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz zarządzanie i finanse w ochronie zdrowia na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Pracę zawodową rozpoczął 16 lat temu w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, gdzie jako kierownik Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjno-Sportowej zarządzał pracą części ambulatoryjnej i stacjonarnej. Prowadził także wykłady i ćwiczenia z rehabilitacji oraz odnowy biologicznej - najpierw na Politechnice Opolskiej (w latach 1998-2001), a następnie na Uniwersytecie Opolskim (w latach 2000-2005). Od roku 2001 był dyrektorem i właścicielem Zakładu Usprawniania Leczniczego, odpowiadał więc za finanse i organizację pracy ośrodka. W spółce „Medicus”, do której przyszedł w 2005 roku, sprawował nadzór nad infrastrukturą i inwestycjami firmy, zarządzał również jej częścią rehabilitacyjną.

Brał udział w licznych kursach i szkoleniach, poświęconych m.in. Systemowi Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, dofinansowaniu jednostek ochrony zdrowia w ramach funduszy strukturalnych Unii Europejskiej czy doświadczeniom polsko-niemieckim w strategiach funkcjonowania ochrony zdrowia. Członek kilku organizacji: Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii oraz Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej.


Żonaty, ma dwie córki w wieku 19 i 11 lat. Zna język angielski i rosyjski. Interesuje się jazzem i kinem, a także sportem: sportami wodnymi i piłką nożną. W wolnych chwilach jeździ na nartach.

 


Andrzej Pawluszek ma 31 lat, urodził się w Jeleniej Górze. Absolwent Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu, studiował nauki polityczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2000 i 2001 był dwukrotnie stypendystą rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki w ramach programu International Diplomacy Council. Ukończył też z wyróżnieniem Szkołę dla Młodych Liderów Społecznych i Politycznych prof. Zbigniewa Pełczyńskiego.

W latach 1995-1997 był redaktorem naczelnym Gazety Karpackiej, następnie pracował jako specjalista ds. funduszy przedakcesyjnych Phare. W 1998 r. został doradcą wicewojewody jeleniogórskiego, a rok później koordynatorem Regionalnego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. W latach 2001-2004 był dyrektorem Biura Poselskiego Adama Lipińskiego w Jeleniej Górze. Później w latach 2004-2006 był członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz pełnomocnikiem marszałka województwa, odpowiedzialnym w szczególności za turystykę i promocję regionu oraz sport i kulturę fizyczną.

Od wielu lat związany z samorządem terytorialnym – był m.in. członkiem Komisji Sportu, Turystyki, Oświaty i Młodzieży, następnie przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Karpaczu. W latach 2002-2006 radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a od sierpnia 2003 r. do września 2004 r. przewodniczący Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu. Trzy lata temu wybrano go na prezesa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Jego pomysłem był m.in. projekt Promocji Markowych Produktów Turystycznych Dolnego Śląska, współtworzył również Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych. Za swoje działania otrzymał od ministra gospodarki medal „Zasłużony dla Turystyki”. Od grudnia 2006 roku jest doradcą ds. turystyki w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie odpowiedzialny jest m.in. za poszukiwanie nowych kierunków promocji polskiej turystyki. Od maja bieżącego roku należy także do Dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 (przewodniczący komisji ds. opracowania koncepcji działań promocyjnych województwa dolnośląskiego).

Zna cztery języki obce: angielski, niemiecki, włoski i rosyjski. Miłośnik gór, ma także inne pasje: filmy Woody’ego Allena oraz piłkarski klub Inter Mediolan.

 

Andrzej Pawluszek zajmuje się w spółce Interferie marketingiem, promocją firmy i sprzedażą, natomiast do obowiązków Tadeusza Kani należą: infrastruktura (inwestycje spółki i eksploatacja ośrodków), usługi zdrowotne oraz informatyka w spółce.INTERFERIE to spółka, która ma 15-letnią tradycję w działalności na krajowym rynku turystycznym i jest największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedna z większych w Polsce. INTERFERIE to członek Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Firma dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele  w Lubinie i Głogowie. Bornit, położony w Szklarskiej Porębie hotel spółki to najwyższej klasy obiekt w Karkonoszach. INTERFERIE rozpoczęły już jego rozbudowę. W 2009 nowa wieża Bornitu będzie przyjmować gości. Inwestycja będzie kosztowała ok. 20 mln złotych.

Historia INTERFERII związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące do miedziowego potentata. Obecnie 61,5 procent akcji INTERFERII należy do KGHM Ecoren SA.

2006 był rokiem debiutu giełdowego INTERFERII. Pierwsze notowanie praw do akcji spółki odbyło się 10 sierpnia. Kurs pierwszego dnia notowań zamknął się na poziomie 6,7 złotych, i był wyższy o 11 proc. od ceny emisyjnej spółki (cena emisyjna to 6 złotych). Stabilny kurs akcji INTERFERII utrzymuje się nadal, w czerwcu br. ceny przekraczały 11 zł.

Więcej informacji:

www.interferie.pl

 

Kontakt:

 

Izabela Strączek

PR time – Agencja Public Relations

tel. (+48 71) 33 70 686 / 600 243 193

e-mail: iza.straczek@prtime.pl

 Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.