Grupa hotelowa przedstawia pierwszą książkę kucharską

  • Pierwsze wydanie książki: The culinary World of Vienna International Hotels & Resorts
  • Książka kucharska po raz pierwszy wydana przez grupę hotelową
  • W jednej książce 19 kucharzy prezentuje 57 przepisów kulinarnych w pięciu językach

 
Grupa Hotelowa Vienna International Hotelmanagement AG z siedzibę w Wiedniu do której należy m.in. Hotel Jan III Sobieski w Warszawie wydała po raz pierwszy międzynarodową książkę kucharską. Przedstawiony w książce wybór menu oferowanego przez każdego z szefów kuchni wszystkich hoteli należących do Grupy, sprawia, że prezentuje ona kulinarną podróż po całej Europie. Do sprzedaży książka kucharska jest oferowana zarówno poprzez internet jak również przez hotele zarządzane przez Vienna Internation Hotels& Resorts.

 

Vienna International Hotelmanagement AG, która poza staraniami o swoją obecność w Europie w ostatnich latach ciągle rozbudowywała również ofertę świadczonych usług, wzbogaciła się teraz o kolejną innowację: o własną książkę kucharską dla całej grupy hotelowej. Przez sześć miesięcy były zestawiane, gotowane i fotografowane tradycyjne potrawy ze wszystkich hoteli VI. Motywem przewodnim dla każdego szefa kuchni przy wyborze menu było wybranie takich potraw, które odzwierciedlałyby zarówno tradycje kuchni lokalnej jak też były proste do przyrządzenia. Obok takich klasycznych dań jak czeska zupa kartoflana serwowana w skórce chleba, polski barszcz z buraczków, znaleźć tutaj można dania rybne z Chorwacji jak również nadziewane Crepes z Francji.

 

Z bogactwa dań wybrano w końcu 57 przepisów, które zostały przetłumaczone na języki angielski, czeski, polski oraz francuski. Ponadto do potraw zaproponowano wina wyprodukowane z austriackich gatunków winorośli. „Naszym największym życzeniem było przede wszystkim przedstawienie oferty w kilku językach, gdyż w międzyczasie jesteśmy przecież mocno reprezentowani również w Czechach i Polsce” – argumentuje Rudolf Tucek, Prezes Zarządu Vienna International Hotelmanagement AG.

 

„Poszczególne wyróżnienia dla naszych restauracji w takich krajach jak Czechy, Polska czy Austria, które przyznano nam w minionych latach miały z pewnością wpływ na motywację naszych pracowników. Jednak współpraca nad przygotowaniem tej książki kucharskiej jeszcze bardziej zachęciła ich do działania a oprócz tego przyczyniła się do wymiany poglądów między poszczególnymi zespołami kucharzy” , jak stwierdził Rudolf Tucek na temat pozytywnych zjawisk wewnętrznych występujących przy realizacji po raz pierwszy tego rodzaju projektu.

 

 

Na przemian z przepisami potraw w książce kucharskiej „The culinary World of Vienna International Hotels & Resorts” na łącznie 260 stronach przedstawiono także poszczególne hotele ze zdjęciami i krótkim opisem oferty. Tym samym książka kucharska będzie przyjemną lekturą również dla tych, którzy bardziej wolą skosztować potraw w restauracjach hotelowych niż je samemu przyrządzić.

 

Sprzedaż książki prowadzona jest wyłącznie poprzez Centralę firmy Vienna International w Wiedniu, przez internet jak również przez poszczególne hotele (w Polsce - Hotel Jan III Sobieski w Warszawie, andel's i Chopin w Krakowie i Amber Baltic w Międzyzdrojach) które oferują kupno książki w recepcji hotelowej w cenie Euro 39,-.

 

O przedsiębiorstwie


Założona w roku 1989 Grupa hotelowa jest obecnie największą austriacką firmą zarządzającą hotelami za granicą. Firma Vienna International Hotels prowadzi i rozwija łącznie 33 hotele wysokiej klasy Hotels & Resorts, wśród nich trzy hotele klasy Leading Hotels of the World, jeden hotel na statku Hotelschiff oraz 27-dołkowy plac golfowy. W portfolio firmy przedstawione zostały hotele w miastach, Hotels& Resorts, hotele SPA oraz hotele konferencyjne. Hotele te są zlokalizowane w Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Szwajcarii, na Słowacji, we Francji i w Niemczech.

 

Vienna International osiągnęła w roku 2006 przy realizacji ponad 1.120.000 łóżkonocy łączny obrót w wysokości 80,5 mln EUR. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie około 2.000 pracowników. Dalsze informacje zamieszczono na stronie www.vi-hotels.com


Kontakt:

Vienna International Hotels&Resorts

Elisabeth Scheiring, MSc

Corporate Communications

Dresdner Strasse 87

A-1200 Wien

Tel. (43) –333 73 73 - 35

e-mail: elisabeth.scheiring@vi-hotels.com

www.vi-hotels.com


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *