Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Czechach


W ramach obchodzonych w Czechach Europejskich Dni Dziedzictwa, w dniach od 8  do 16 września 2007 roku swe podwoje otworzy dla zwiedzających ponad 1000 zabytków architektury, techniki i przyrody. Czterysta z nich jest zazwyczaj niedostępnych dla turystów, Europejskie Dni Dziedzictwa są więc jedyną okazją do ich odwiedzenia.  

Temat tegorocznych obchodów brzmi „Zabytki, rzemiosła i kultura ludowa„. Uroczyste otwarcie Dni odbędzie się w Uherskim Hradiszczu, na Slovacku, 8 i 9 września, www.slavnostivinauh.cz . Wielki przegląd slovackiego folkloru, wina i specjałów miejscowej kuchni przywiedzie do Hradiszcza wielu twórców i rzemieślników ludowych, muzykantów i tancerzy.

Prawdziwe perełki architektury w Czechach odkryjemy niemal na każdym kroku.

Praga zaprasza do odwiedzenia na przykład strahovskiego Browaru Klasztornego, mieszczącego się na terenie klasztoru Norbertanów, www.strahovskyklaster.cz, domów mieszczańskich U Dwóch Złotych Niedźwiedzi i U Złotego Anioła na Starym Mieście czy secesyjnego pałacu Lucerna.

Miłośników zabytków urzeknie Synagoga z XVIII wieku, w Radnicach koło Pilzna, www.radnice.rokycansko.cz, luksusowe, stuletnie wille pałacowe w Usti nad Labem, www.usti-nl.cz  czy zamek Czeczovice, www.csopa.info usytuowany w pobliżu Horszovskiego Tyna na Szumavie – pierwotnie twierdza gotycka, w XVIII wieku przebudowany na spichlerz, obecnie rekonstruowany po zniszczeniach na skutek pożaru z roku 1990.  

Szczegółowy program obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Czechach jest dostępny na www.shscms.cz/ehd .


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *