TAG Immobilien z sektora PRS kupuje dewelopera Robyg za 2,5 mld zł   TRANSAKCJE

To największa transakcja w historii polskiego rynku deweloperskiego. Bricks Acquisitions Limited z grupy Goldman Sachs sprzedaje firmę Robyg – jednego z największych deweloperów w Polsce niemieckiej firmie TAG Immobilien z sektora PRS za ok. 2,5 mld zł. Dzięki transakcji TAG Immobilien, do której należy już Vantage Development, chce stać się czołowym graczem na rynku mieszkań na wynajem w Polsce z 20 tys. lokali w największych miastach.

Jedna z planowanych inwestycji Robyg w Wilanowie

Bricks Acquisitions podpisał z TAG Immobilien warunkową umowę sprzedaży 100 proc. akcji spółki Robyg. Przejęcie może zostać sfinalizowana w I kwartale 2022 r., po wydaniu zgody przez UOKiK. Po zakończeniu transakcji TAG Immobilien zostałby liderem segmentu mieszkań na wynajem instytucjonalny w Polsce. „W połączeniu z istniejącą spółką zależną Vantage Development SA, TAG Immobilien przyspieszy budowę największego portfela mieszkań w największych polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Krakowie i Łodzi, zawierającego ponad 20 tys. lokali do 2028 roku" – poinformowała niemiecka spółka, która jest obecna na polskim rynku od 2019 r., gdy przejęła wrocławskiego dewelopera Vantage Development. W maju tego roku na rynek najmu trafiły pierwsze lokale platformy Vantage Rent. Firma prowadzi m.in. inwestycję we wrocławskim kompleksie budynków dawnej piekarni Mamut, gdzie zastąpiła sieć Vienna House, planującą tam wcześniej otwarcie swojego hotelu w dzierżawie pod marką Vienna House Easy.

Bricks Acquisitions przejął firmę Robyg w 2018 r. za niecałe 1,2 mld zł. Obecna wartość Robyga została oszacowana na 3,15 mld zł, ale deweloper wcześniej wypłaci funduszowi Goldman Sachs, dywidendę w wysokości 700 mln zł. Robyg ma w planach 23 tys. mieszkań, z czego 12 tys. może zasilić portfel PRS TAG Immobilien, a około 11 tys. sprzedanych indywidualnym nabywcom. Vantage po przejęciu prowadzi podobną dwutorową politykę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *