Ronson Development wchodzi w sektor PRS

Zarząd Ronson Development zdecydował o rozszerzeniu działalności firmy i wejściu na rynek najmu instytucjonalnego PRS (Private Rented Sector). Do końca 2025 r. deweloper zabezpieczy bank ziemi pod ok. 5 tys. mieszkań na wynajem w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, a 3 tys. chce mieć już w sprzedaży.

Wśród celów długoterminowych spółka wymienia także pozyskanie do współpracy partnerów posiadających doświadczenie w zakresie najmu instytucjonalnego, w tym partnerów finansowych. – Będzie to drugi filar naszej działalności, prowadzony równolegle do sprzedawania mieszkań na rynku pierwotnym. Podejmiemy działania, aby pozyskać do współpracy doświadczonych partnerów finansowych. Będziemy odpowiedzialni za cały proces od A do Z, od projektowania przez budowę, po zarządzanie najmem. Dzięki temu powstaną inwestycje odpowiadające na specyficzne potrzeby rynku najmu, m.in. w zakresie części wspólnych czy funkcji usługowych – powiedział Boaz Haim, prezes Ronsona. – Wierzymy, że rozszerzenie działalności o nowy segment znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych w kolejnych latach i przyczyni się do budowy wartości firmy.

Jak tłumaczy Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronsona, prognozy dla rynku najmu instytucjonalnego w Polsce są obiecujące. – Wpływają na to czynniki ekonomiczne, szczególnie wzrost cen mieszkań w ofercie, ale też demografia: młodsze pokolenia cenią mobilność, niezależność finansową, a co za tym idzie elastyczną ofertę mieszkaniową, dostosowaną do ich bieżących potrzeb. Grupa osób wynajmujących mieszkania powiększa się, a my chcemy być dla nich podmiotem pierwszego wyboru. Przygotowujemy ofertę dla szerokiej grupy odbiorców: profesjonalistów, menedżerów, którzy są mobilni zawodowo, ale też studentów i rodzin – mówi wiceprezes Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronsona.

Ronson jest obecny na polskim rynku od 20 lat. W tym czasie zrealizował 32 projekty deweloperskie i wybudował ponad 10 tysięcy mieszkań.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *