Przy ul. Dworcowej 9-11 otwarto hotel Diament Plaza…

W połowie grudnia otwarty został 4-gwiazdkowy hotel Diament Plaza ze 135 pokojami, który powstał w wyniku rozbudowy dawnego obiektu z 45 pokojami w XIX-wiecznej kamienicy. Połączono go z nowym budynkiem postawionym na sąsiedniej działce i nadbudowano kondygnację nad starą częścią. Dzięki tej inwestycji sieć Hotele Diament przekroczyła próg 1 tys. pokoi.Plany rozbudowy hotelu ogłoszono jeszcze w 2016 r., a inwestycja ukończona miała być w 2018 r. W 2017 r. podpisano umowę na generalne wykonawstwo z Warbudem, ale potem została rozwiązana, a budowa ruszyła dopiero w 2018 r., realizowana przez katowicki Polbet. Rozbudowa przebiegała w dwóch etapach. W pierwszym wybudowana została nowa część w miejscu wyburzonej 10 lat wcześniej kamienicy przy ul. Dworcowej 11, a w drugim oba budynki zostały nadbudowane o nową kondygnację, w której znalazł się penthouse o powierzchni 90 m kw. z ponad 30-metrowym tarasem, a także pięć apartamentów o powierzchni ponad 50 m kw. Projekt rozbudowy przygotowała katowicka pracownia Konior Studio. Na elewacji nowej części użyto ręcznie formowanej cegły klinkierowej z zabytkowej cegielni Patoka.

W nowej części znalazła się strefa wejściowa z recepcją, a na parterze starej części – Kaktusy Koncept Kulinarny, czyli restauracja, bar i kawiarnia, nawiązujące do gastronomicznej historii tego miejsca, które w okresie PRL było kultowym punktem spotkań w Katowicach (nazwa nawiązywała do kwiatów w witrynie). W hotelu znajdują się także dwie niewielkie sale konferencyjne, fitness oraz garaż podziemny. Sieć Hotele Diament składa się obecnie z 13 obiektów, łącznie z ponad 1 tys. pokoi. 10 hoteli działa na Górnym Śląsku, dwa w Ustroniu w połączonym kompleksie z hotelami 4- i 3-gwiazdkowym, a jeden we Wrocławiu. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *