ACCOR Siecią Roku 2021 w Polsce   "HOTELARZ"

W naszym rankingu 7 NAJ, którego całościowe wyniki publikujemy w styczniowym „Hotelarzu” w kategorii Sieć Roku wygrał Accor, a nominowane były też Arche Hotele i Focus Hotels.

W 2021 r. pod markami Accoru otwarto pięć hoteli z blisko 850 pokojami (a z jesieni na luty przełożone zostało otwarcie kolejnego pod marką Mercure z Białymstoku 92 pokojami) i ogłoszono podpisanie umów na kolejnych sześć z blisko 1,2 tys. pokoi. To najlepszy rok pod względem rozwoju sieci Accor w Polsce od wielu lat.

Ruszyły nowe hotele Mercure w Katowicach i Krakowie, pod tą marką rozpoczął też działalność hotel Brant w Wiązownie koło Warszawy. W Krakowie otwarto też ibis Styles, a w Sopocie po generalnym remoncie pod marką MGallery otwarty został hotel Rezydent. Ogłoszono umowy na kolejne hotele: Mercure w Szczyrku (z 453 pokojami), Mövenpick we Wrocławiu, w Poznaniu, Karpaczu i Zakopanem, oraz na MGallery w Karpaczu ze 109 pokojami.

Sieć Arche Hotele powiększyła się w 2021 roku o kolejne cztery obiekty z ok. 750 pokojami (druga część Arche Poloneza w Warszawie, przy lotnisku we Wrocławiu, w Pile i Gdańsku), stając się największą polska siecią hotelarską. Trwają lub rozpoczęły się w inwestycje w kolejne obiekty z ok. 1 tys. pokoi (w Nałęczowie, Mielnie i we Wrocławiu).

Sieć Focus Hotels powiększyła się w tym roku o trzy hotele z 260 pokojami, przekraczając próg 1 tys. pokoi (w Szczecinie pod nowo stworzoną marką Grand Focus oraz dwa działające hotele pod marką Focus Premium w Elblągu i pod Lublinem), a w pierwszym półroczu 2022 r. ruszyć mają trzy kolejne hotele z ok. 390 pokojami, w tym flagowy obiekt w Warszawie z 234 pokojami.

Pełne uzasadnienia i wyniki w pozostałych kategoriach w styczniowym „Hotelarzu”.

SIECI UBIEGŁEJ DEKADY

SIEĆ 2020: PHH
SIEĆ 2019: Jin Jang (Louvre Hotels Group i Radisson Hotel Group)
SIEĆ 2018: Arche Hotele
SIEĆ 2017: IHG
SIEĆ 2016: AccorHotels/Orbis
SIEĆ 2015: Marriott International
SIEĆ 2014: Hilton Worldwide
SIEĆ 2013: Accor/Orbis
SIEĆ 2012: Best Western
SIEĆ 2011: Best Western


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *