Sabre Holdings już siedem lat w Polsce

Kraków, 12 września 2007 – Firma Sabre Polska, wchodząca w skład Sabre Holdings, czołowego dostawcy nowatorskich rozwiązań dystrybucji ofert podróżnych dla biur turystycznych, dostawców i korporacji, obchodzi siedmiolecie istnienia na polskim rynku. Centrum Oprogramowania Sabre zostało otwarte 6 września 2000 roku w  Krakowie.

 

Centrum Oprogramowania Sabre w Krakowie powstało w 2000 roku w celu rozbudowy globalnych możliwości firmy w tworzeniu oprogramowania oraz dostarczania wsparcia technicznego dla klientów na całym świecie. Drugie co do wielkości i znaczenia centrum programistyczne, rekrutuje swoich pracowników spośród absolwentów najlepszych polskich uczelni specjalizujących się w programowaniu, rozwijaniu systemów IT oraz osób związanych z rynkiem turystycznym w kraju

i zagranicą. Pracownicy centrum to głównie inżynierowie tworzący oprogramowanie używane przez ponad 200 linii lotniczych, 50000 biur podróży w ponad 100 krajach oraz miliony podróżnych na całym świecie korzystających z Travelocity i lastminute.com.

 

"Centrum Programistyczne w Krakowie stanowi  znaczącą część naszej działalności biznesowej,
inwestowaliśmy w nie intensywnie przez siedem lat. Dzisiaj jest największym Centrum Programistycznym na świecie, dostarczającym wiodące rozwiązania IT dla turystyki opracowane przez polskich inżynierów, których rekrutowaliśmy w regionie Małopolski i całej Polski. Przez następne siedem lat mamy zamiar rozszerzać naszą działalność i cementować naszą pozycję najlepszego pracodawcy”- powiedział Senior Vice Prezes w Sabre Travel Network Martin Cowley.

 

Ze względu na zasięg do tej pory dokonanej inwestycji regionalnej, firma Sabre została uznana Liderem Małopolski 2006 w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Ponadto, Sabre Polska jest członkiem Małopolskiego Klastra Technologii Informacyjnych - organizacji wspierającej rozwój przemysłu IT przez tworzenie sieci współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, samorządem terytorialnym, uniwersytetami oraz instytucjami ze sfery biznesu w Województwie Małopolskim. O bardzo dobrych warunkach pracy, jakie Sabre tworzy dla pracowników Centrum Oprogramowania, świadczy uznanie jej Najlepszym Pracodawcą roku 2006 przez Hewitt Associates.

 


Informacje o Sabre Holdings:

 

Misją firmy jest rozwijanie technologii, która sprawia, że podróżowanie jest łatwiejsze. Sabre Holdings tworzy i sprzedaje rozwiązania, a także zapewnia wsparcie technologiczne dla branży turystycznej oraz lotniczej. Holding obsługuje podróżujących, agencje turystyczne, przewoźników i firmy działające w tej branży poprzez trzy grupy firm wchodzące w jego skład:

Travelocity - internetowe usługi związane z turystyką i podróżami;

Sabre Travel Network - oferuje globalny system dystrybucji produktów i usług turystycznych (GDS), który umożliwia agencjom podróży sprzedaż produktów klientom na całym świecie;

Sabre Airline Solutions - dostarcza rozwiązania dla linii lotniczych wspierające wszystkie aspekty ich działania.

Strategią firmy od samego początku istnienia jest dostarczanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla branży turystycznej i przemysłu lotniczego. Całkowity przychód za 2006 r. wyniósł 2.8 miliardów USD. Holding zatrudnia 10 000 osób w 45 krajach. Dodatkowe informacje www.sabre.pl lub www.sabre-holdings.com


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *